Drużyny dla Ukrainy

ZHP
22/06/2022
~ 2 min czytania

Akcja "Drużyny dla Ukrainy" to wspaniała propozycja dla drużyn i gromad oraz zespołów instruktorskich poziomu hufcowego, które lokalnie chcą wspomóc dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z Ukrainy. Dzięki WAGGGS mamy do dyspozycji 14.000 Euro, które podzielone zostały na ok. 70 grantów w wysokości od 300 zł do 1000 zł. Te pieniądze mają wesprzeć inicjatywy pomocowe zainicjowane przez harcerki i harcerzy, którzy zauważą realne potrzeby osób z Ukrainy. Akcję kierujemy do wszystkich grup metodycznych od zuchów po wędrowników i również do wszystkich zespołów instruktorskich działających na poziomie hufca!

Realizując projekt w ramach "Drużyny dla Ukrainy" automatycznie przekuwamy go w służbę na rzecz drugiego człowieka. Uczymy nasze harcerki i harcerzy dostrzegania potrzeb tych, których świat został wywrócony. Uwrażliwiamy na trudy życia. Uczymy w działaniu harcerzy czym jest braterstwo i bezinteresowność. Sam projekt można realizować na wiele sposobów. Niesamowitym jest, że dzięki akcji, umożliwiamy drużynom i gromadom bliżej poznać kulturę ukraińską i język, a samym osobom z Ukrainy dać to co mamy najcenniejszego - swój czas, akceptację, przyjaźń i bezinteresowną pomoc.

Na co przeznaczyć grant?

Na wszelkiego rodzaju aktywności związane z pomocą dla osób z Ukrainy. Pieniądze uzyskane z grantu można wykorzystać m.in. na zaku wyprawki na obóz, biletów, dzięki którym dzieci z Ukrainy będą mogły przyjeżdżać na nasze zbiórki, zakup szkieł korekcyjnych lub innych rzeczy niezbędnych w normalnym funkcjonowaniu, ale nie tylko! Świetnym pomysłem na wykorzystanie pieniędzy z grantu będzie np. zorganizowanie ogniska z kiełbaskami dla społeczności ukraińskiej, podczas którego zostaną posadzone "Drzewa Przyjaźni Międzynarodowej". Spektrum wydatkowania jest bardzo szerokie, a dokładniej przeczytać można o tym w dokumencie "opis akcji" do którego z przyjemnością Was odsyłam.

Wniosek o dofinansowanie składa się za pośrednictwem linku.