Przedstawiciele hufca ZHP Radom przekazali lampion bezpiecznie i na czas, kończąc czterodniową sztafetę.

BJ sztafeta rowerowa BSP 22

15 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju było gościem honorowym podczas spotkania wigilijnego organizowanego przez pana ministra Jana Kasprzyka – Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych a także kombatanci z okresu II wojny światowej. W czasie spotkania przedstawiciele władz ZHP – z-ca naczelnika – hm. Emilia Kulczyk-Prus oraz naczelny kapelan ZHP – ksiądz hm. Wojciech Jurkowski przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce pana ministra.

Po raz pierwszy w historii tej harcerskiej inicjatywy światło dotarło z Zakopanego do Warszawy nie tylko samochodem ale też równolegle wiezione w specjalnym lampionie na rowerach. Światło było od niedzieli do środy przekazywane w sztafecie rowerowej przez kolejne ekipy na trasie Zakopane – Warszawa.

BJ BSP day 4 10
Członkowie ostatniego etapu sztafety rowerowej BŚP

Po dotarciu światła do Warszawy – Zbyszek Popowski – koordynator projektu jednoŚladami Andersa, przekazał je symbolicznie panu ministrowi i zaprosił Urząd do wsparcia naszej inicjatywy. Minister zapewnił chęć spotkania w temacie współpracy.

BJ sztafeta rowerowa BSP 23
Światło gościem honorowym spotkania wigilinjego

Mocno zmęczeni i brudni, ale bardzo zadowoleni harcerze z hufca ZHP Radom Miasto wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród 300-osobowej sali spotkania wigilijnego.

Inicjatywa transportowania Betlejemskiego Światła na rowerach okazała się strzałem w dziesiątkę!