XXV Jubileuszowa Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę w tym roku odbywać się będzie w formie wirtualnego wędrowania po ścieżkach wiary. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w seminarium instruktorskim „Wychowanie religijne w harcerstwie: JA JESTEM Z WAMI. Wyzwania w drugim stuleciu”.

W drugim stuleciu istnienia ZHP chcemy zastanowić się nad osiągnięciami wychowania religijnego w ZHP i nad wyzwaniami, jakie stawia przed harcerskimi wychowawcami kolejne pokolenie dzieci i młodzieży. Seminarium poświęcone będzie wychowaniu religijnemu, formacji i pracy nad sobą za pomocą harcerskiej metody wychowawczej.

Seminarium będzie przebiegało pod hasłem: „Ja jestem z Wami”.

Zgłoszenia trwają do 19 maja przez formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Miejsce: wirtualna Częstochowa (online)

Termin: 23 maja w godzinach 15.00 – 18.00

Celem seminarium jest próba podsumowania projektu „Dar na 100” oraz próba odpowiedzi na pytania:

• Jak harcerstwo wspiera w formowaniu wiary wychowanków i instruktorów?
  • W jaki sposób harcerska metoda wychowawcza może być wykorzystana w wychowaniu religijnym?
  • Jak środowiska w Polsce pracują z wartościami, które określa służba Bogu?
  • W jaki sposób praca nad sobą i służba Bogu wiążą się ze sobą?
  • jak organizować służbę środowiska na rzecz ducha?

Dla kogo: instruktorów ZHP

Forma: seminarium połączone z warsztatem i dyskusją

Tematy prelekcji (każdy z nich jest inspirowany nauczaniem Jana Pawła II). Instruktorzy wybierają konkretną grupę w momencie zgłaszania się na seminarium.

• Wiara i formacja religijna w harcerstwie
    prowadzący: ks. hm. Wojciech Jurkowski, kapelan ZHP
  • Służba na rzecz ducha w harcerstwie
    prowadzący: hm. Aleksandra Fuchs, z-ca Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego, ks. hm. Robert Szulencki, duszpasterz harcerzy Diecezji Łomżyńskiej