Wychowanie ekonomiczne to nie tylko bieżące harcerskie działania, ale także zbieranie inspiracji i poszerzanie horyzontów. Wydział Wychowania Ekonomicznego GK ZHP poleca poniższe wydarzenia jako inspirację dla wszystkich drużynowych i instruktorów zainteresowanych realizacją wychowania ekonomicznego w harcerskich działaniach.

Spotkanie „O edukacji finansowej dzieci”

Zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać o potrzebie edukacji finansowej i ekonomicznej dzieci. Spotkamy się z Grzegorzem Kasdepke – pisarzem, autorem m.in. książki „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” oraz Damianem Kupczykiem – prezesem CFF, współautorem projektu ABC-Ekonomii. Będziemy rozmawiać o potrzebie edukacji finansowej i ekonomicznej dzieci.

Spotkanie skierowane jest do rodziców i opiekunów, a także nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy spotkania otrzymają nagranie o metodyce wprowadzania nauki o finansach do przedszkoli i szkół podstawowych (klas 1-3).

Spotkanie odbędzie się na wydarzeniu na Facebooku w poniedziałek 9 listopada o 19:00.

Konferencja on-line „Inwestowanie to wyzwanie – upowszechnianie dorobku nauki w dziedzinie edukacji ekonomicznej”

Konferencja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych rynkiem kapitałowym w Polsce, w tym do wykładowców akademickich, studentów, a także młodych przedsiębiorców, zarówno inwestujących bieżące środki, jak i poszukujących kapitału na rozwój.

Podczas konferencji planowany jest panel dyskusyjny ekspertów „Jak kształtować postawy oraz nawyki oszczędnościowe i inwestycyjne na polskim rynku kapitałowym?”, którego moderatorem będzie dr Wojciech Nagel – Przewodniczący RN Fundacji GPW, a uczestnikami dyskusji: Jarosław Dominiak – Prezes Zarządu SII, Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Zarządu Związku Banków Polskich (tbc.), Maciej Trybuchowski – Prezes Zarządu KDPW (tbc.) oraz Robert Zapotoczny – Prezes PFR Portal.

Konferencja odbędzie się w czwartek 17 listopada w godzinach 10:30-13:45. Konferencja będzie dostępna pod linkiem. Udział w konferencji jest bezpłatny.