Zapraszamy do udziału w warsztatach wprowadzających realizowanych w ramach projektu „Nic o nas bez nas – podnoszenie kompetencji organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa”.

Warsztaty mają na celu przybliżenie procesów stanowienia prawa w Polsce w odniesieniu do bieżącej sytuacji prawnej.

W ramach warsztatów zostanie omówiony m.in. proces stanowienia prawa w Polsce i Europie, wybrane podstawy prawne w stanie epidemii, z uwzględnieniem Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, a także bieżących aktów prawnych – Rozporządzeń, jakie wydane zostały na podstawie ww. ustawy, zarówno przez Ministra Zdrowia, jak i przez Radę Ministrów.

Istotne będzie omówienie wpływu organizacji pozarządowych na tworzenie aktów prawa oraz wpływ skutków wprowadzonych Rozporządzeń na bieżące funkcjonowanie organizacji oraz członków organizacji.

Warsztaty będą podzielone na trzy części, które odbędą się w terminach:

• 15 maja 2020r. w godzinach 15:00-20:00
  • 19 maja 2020r. w godzinach 17:30-20:30
  • 21 maja 2020r. w godzinach 17:30-20:30

Do udziału w projekcie szczególnie zachęcamy członków komend chorągwi, komend hufców, komisje rewizyjne wszystkich szczebli, osoby zarządzające bazami harcerskimi, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, współpracujących z ZHP.

Przed wypełnieniem dokumentów sprawdź, czy spełniasz wymogi formalne:

• masz między 19 a 65 lat,
  • jesteś członkiem/członkinią ZHP lub innej organizacji pozarządowej,
  • posiadasz minimum wykształcenie średnie,
  • masz wpływ na zarządzanie w swojej organizacji pozarządowej i jej jednostkach w zakresie np. prowadzenia polityki kadrowej, gospodarczej, finansowej, angażująca się w sprawy społeczności lokalnej, posiadająca wiedzę w zakresie skutków wprowadzanych regulacji prawnych na poziomie lokalnym i/lub regionalnym,
  • nie byłeś/aś uczestnikiem warsztatów wprowadzających w poprzedniej edycji.

Ankieta zgłoszeniowa będzie otwarta do 8 maja 2020 r. do 21:00 lub do momentu, kiedy liczba zgłoszonych osiągnie 35 osób. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do projektu, otrzymają maila zwrotnego z zaproszeniem i dokumentacją projektową. Podpisane dokumenty należy przekazać do GK ZHP najpóźniej dzień przed rozpoczęciem warsztatów na adres Głównej Kwatery (ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa) z dopiskiem Projekt „Nic o nas bez nas”.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: [email protected].

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.