Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ to ważny i modny ostatnio temat. Chcesz dowiedzieć się, o co chodzi w tych tajemniczych SDG-sach i jak możesz wesprzeć realizację tych globalnych celów swoją harcerską pracą? Zapraszamy na szkolenie!

Szkolenie odbywa się w całości online. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematem: drużynowych, kadry programowo-metodycznej oraz kształceniowej wszystkich poziomów organizacji. Na szkoleniu dowiesz się, czym jest edukacja globalna, Cele Zrównoważonego Rozwoju, jak organizacje skautowe pracują z tym tematem oraz w jaki sposób możemy pracować z nim w ZHP.

Szkolenie będzie miało formę czterech sesji online i piątego spotkania dla tych, którzy ukończą wszystkie cztery moduły i tym samym staną się Ambasadorami CZR w ZHP.

Możesz wziąć udział w wybranym temacie lub we wszystkich. Tylko ta druga opcja sprawi, że staniesz się ambasadorem a zespół GK do spraw CZR będzie liczył na Twoją pomoc przy promocji globalnych celów w naszej organizacji.

Wypełniając ankietę zaznacz, które moduły Cię interesują!

Szkolenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, ale nie wykluczamy, że w przypadku dużego zainteresowania szkolenie powtórzymy w przyszłości!

Tematyka poszczególnych spotkań:

• 28.11. godz. 10.00 – 14.00 Edukacja globalna (prow. phm. Elżbieta Kielak)
  • 10.12, godz. 19.00 – 19.45 i 17.12. godz. 18.30 – 20.00 (plus czas pomiędzy) – Istota Celów Zrównoważonego Rozwoju – zajęcia w formie interaktywnej gry (prow. hm. Elżbieta Noga)
  • 07.01.2021, godz. 18.30 – 20.30 Cele Zrównoważonego Rozwoju w guidingu i skautingu światowym (prow. hm. Monika Dreik)
  • 20.01.2021, godz. 18.30 – 20.30 Jak wpleść CZR w pracę drużyny (prow. hm. Aleksandra Berner)
  • 28.01.2021, godz. 18.30 – 20.30 Co dalej – spotkanie z Ambasadorami CZRów w ZHP (prow. hm. Aleksandra Berner) – spotkanie nie jest częścią szkolenia!

Spotkania odbywać się będą na platformach internetowych – linki wyślemy do osób zgłoszonych i zakwalifikowanych na dzień przed spotkaniem. Potwierdzenie zakwalifikowania prześlemy max. dzień po zgłoszeniu. Termin zgłoszeń na pierwszy moduł upływa 27.11.2020, godz. 11.00.