Śmieszne skarpetki i milusie podusie dla dzieci przebywających w szpitalu. Czemu nie? To takie proste! Zrób plakat, ogłoś zbiórkę skarpetek, uszyj kilka poduszek np. w kształcie sowy… dzieci je uwielbiają! A twoi harcerze nabywają nową umiejętność – szycie poduszki to może być wyzwanie! Gdy już wszystko masz! Działaj! Nie zapomnij ubrać się w uśmiech!

Pomysł wyszedł z mojej głowy. Chciałam zrobić coś, co doda uśmiechu na twarzy dzieciom, które święta będą musiały spędzić w szpitalu. Odwiedziliśmy oddział dziecięcy w szpitalu we Włocławku. Nie liczyliśmy dzieci, ale było ich pewnie z ok. 100. Dużo dzieci leży w łóżkach i chodzi w piżamach, więc postanowiliśmy skupić się na skarpetkach i poduszkach.

Nasze działania wyglądały następująco:
1. Wymyślenie pomysłu i zapytanie szpitala, czy jest możliwość wejścia ze skarpetkami oraz podusiami i czy przede wszystkim są one potrzebne.
2. Promocja pomysłu: plakaty, facebook, szukanie pomocników do zbiórki skarpetek.
3. Szycie poduszek w drużynie, na zbiórce i w domach.
4. Gromadzenie poduszek i skarpetek.
5. Umówienie dnia przekazania ze szpitalem.
6. Przekazanie i radość dzieci.
7. Podziękowanie wszystkim, którzy się włączyli do akcji.

Naszym celem działań było sprawienie uśmiechu na twarzy dzieci i to, żeby choć na chwilę zapomniały o chorobie i cierpieniu.

Hufiec ZHP Włocławek