Kaplica Betlejemskiego Światła Pokoju w schronisku Głodówka pod wezwaniem św. Piotra i Pawła wymaga pilnej wymiany drewnianych fundamentów, które przegniły, w wyniku czego kaplica może się zawalić.

Konserwacji wymagają także ławy do siedzenia oraz zadaszenie kaplicy. Niestety nie udało się uratować już podłogi, a ozdoby boczne, przez brak ich renowacji, również muszą zostać wymienione.

Zachęcamy wszystkich do pomocy, w tym szczególnie osoby, które już wyraziły chęć do wsparcia materialnego i czasowego. Wsparcia finansowego można udzielić przez stronę internetową.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Akcję zapoczątkowała w 1986 Österreichischer Rundfunk (ORF) austriacka telewizja i radio publiczne, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Wkrótce dołączyli się do niej skauci i obecnie akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Schronisko Głodówka i Kaplica BŚP od zawsze była ważnym punktem na mapie Światła. Do teraz odbywa się tam uroczysta Msza Święta.

Bóg zapłać za pomoc!