Start Aktualności Na wieczną wartę odszedł hm. Artur Kowalski

Na wieczną wartę odszedł hm. Artur Kowalski

Na wieczną wartę odszedł hm. Artur Kowalski

Na wieczną wartę odszedł hm. Artur Kowalski – komendant Hufca ZHP Dębica i skarbnik Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Harcmistrz Artur Kowalski od początku lat 90-tych związany był z harcerstwem. To zasłużony instruktor dębickiego hufca, wychowawca dzieci i młodzieży, założyciel lub współzałożyciel wielu drużyn harcerskich. Był drużynowym m.in. nieistniejącej już 44 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Dębicy. Pełnił swoją służbę także w komisji rewizyjnej czy komisji stopni instruktorskich Hufca ZHP Dębica. W listopadzie ubiegłego roku został komendantem tegoż hufca. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za swoją pracę, rok temu, w październiku 2019 roku odebrał Brązowy Krzyż “Za Zasługi dla ZHP”.

Żonie oraz całej rodzinie składamy szczere kondolencje.