Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Współczesny patriotyzm to między innymi pomoc w czasie epidemii. A właśnie taką służbę pełnią harcerki i harcerze z Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Bardzo szybko dołączyliśmy do akcji „Bolesławiec szyje maski dla medyków”. Z naszego miejskiego sztabu otrzymujemy materiały, które zamieniają się w jedno- i wielorazowe maseczki, tworzone często przez całe rodziny. Po uszyciu maseczki ponownie trafiają do sztabu, gdzie rozdzielane są do instytucji, które zgłoszą zapotrzebowanie – do szpitala zakaźnego, psychiatrycznego, przychodni, policji czy straży miejskiej – mówią harcerscy wolontariusze.

Harcerki i harcerze z Bolesławca udzielają także darmowych korepetycji oraz prowadzą harcerskie doradztwo zawodowe. W pomoc zaangażowały się doświadczone osoby z różnych branż, z którymi nastoletni harcerze mogą porozmawiać o swojej przyszłości.