Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji „Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Ta Wielkanoc jest wyjątkowa, inna. Dlatego Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego z Chorągiew Gdańska ZHP zamiast corocznej służby przy „Śniadaniu dla Ubogich i Potrzebujących” zorganizowali akcję dla bezdomnych #paczkadobra.

„Pełnię służbę, bo chcę swoim działaniem pokazać ludziom, że dostrzeganie drugiego człowieka i jego potrzeb wcale nie jest trudne” – mówi podharcmistrzyni Angelika Kalbarczyk, koordynatorka akcji.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców harcerze zebrali ponad 50 paczek, które ucieszą serca potrzebujących. Harcerze zostawiali paczki w bezdotykowym punkcie odbiorczym, z którego odbiorą je podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta w Miasto Gdańsk oraz w Gdynia.

To nie jedyna inicjatywa prowadzona przez ten hufiec — instruktorzy biorą udział w akcji #złóż_życzenia_seniorowiHarcerska Grupa Ratownicza ALFA nieustannie pomaga w przewozach maseczek szytych przez wolontariuszy, młodsi natomiast przygotowują świąteczne kartki dla ubogich, a duża część kadry oferuje pomoc w odrabianiu lekcji i opiece nad dziećmi.

„Pełnię służbę, ponieważ mocno wierzę w to, że każdy dobry uczynek wróci do mnie wtedy, kiedy będę tego potrzebować”.