Związek Harcerstwa Polskiego kształtuje kolejne pokolenia Polaków na aktywnych obywateli i patriotów. Pamięci o bohaterach uczyć można w różny  sposób. Od wielu lat robi to 19 DH „Invictus” im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi z Hufca ZHP Krosno.

Drużynowy hm. Piotr Lubaś z Hufca ZHP Krosno Chorągwi Podkarpackiej ZHP w 100-lecie Bitwy Warszawskiej podjął się wraz z harcerzami trudnego zadania, a jego zapał i zaangażowanie harcerzy zaowocowały pięknym teledyskiem pt. „Rok 1920”.

Ten autorski projekt  jest hołdem dla wszystkich, którzy dokonali heroicznego czynu broniąc Ojczyzny przed nawałą bolszewicką. „Rok 1920” to piękny teledysk i żywa lekcja historii.

Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki pozyskaniu środków z Urzędu Miasta i Gminy w Jedliczu w ramach projektu „W hołdzie żołnierzom Wielkiej Bitwy 1920-2020”.  Słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym, drużynowemu jak i wszystkim harcerzom uczestniczącym w projekcie.

autorka: hm. Elżbieta Wawrzkiewicz