Harcerze zmieniają świat na lepszy! Wędrownicy z 93 Poznańskiej Drużyny Wędrowniczej szyją z firanek wielorazowe woreczki, które rozniosą mieszkańcom Wildy.

Harcerze postanowili z materiałów wtórnych – głównie firan – uszyć wielorazowe woreczki, które mogą być używane do pakowania pieczywa, owoców czy warzyw. Mają zastąpić plastikowe siatki i przyczynić się do mniejszej produkcji odpadów.

„Pomysł na szycie narodził się, gdy musieliśmy ustalić nasz cel służby na tegoroczną Watrę Wędrowniczą. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby uświadomić ludzi w naszym najbliższym otoczeniu – czyli naszej dzielnicy – o problemie konsumpcji plastiku. Zdecydowaliśmy się uszyć woreczki, które zastępują siatki foliowe” – mówi Wiktoria, członkini drużyny.

„Uważam, że poprzez takie działania jak wręczenie woreczka z ulotką, można uświadomić ludziom, że małe ekologiczne rozwiązania nie są trudne, a dają dużo naszemu środowisku” – dodaje Wiktoria.

Harcerze nie tylko uszyją woreczki, ale przekażą je mieszkańcom Wildy razem z broszurą. Jeżeli ktoś chciałby oddać swoje firany i materiały zachęcamy do kontaktu z drużyną przez Facebooka. To się nazywa służba środowisku!