W dniach 23-26 maja osoby odpowiadające za pracę z kadrą w organizacjach skautowych Regionu Europejskiego WOSM spotkały się w Tallinie (Estonia) na corocznym spotkaniu MOVIS Networking Meeting.

W spotkaniu uczestniczyło 45 reprezentantów 22 krajów – Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Czech, Niemiec, Belgii, Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Ukrainy i Polski. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowała komendantka Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Gdańskiej ZHP „Macierzysta Akademia Kształcenia” hm. Mariola Mazerska.

Zajęcia dotyczyły stosowania modelu MOVIS (Management of Volunteers in Scouting), rozwoju organizacji, bezpieczeństwa, dobrych praktyk w pracy z kadrą, kursów Woodbadge i rozwoju kompetencji. Organizatorzy duży nacisk położyli na aktywizację grupy — instruktorzy przenieśli się do średniowiecznego Tallina, gdzie wykonywali różne zadania, m.in. uczestniczyli w grze miejskiej z udziałem skautów estońskich.

Jak zwykle MOVIS Network Meeting okazało się spotkaniem udanym. Uczestnicy docenili możliwość wymiany dobrych praktyk i opinii w międzynarodowym gronie oraz rozwoju własnych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych.