Decyzją 41. Nadzwyczajnego Zjazdu ZHP naczelniczka ZHP i Główna Kwatera nie zostali odwołani. Przeciwko odwołaniu naczelniczki ZHP zagłosowało 104 delegatów. 106 delegatów opowiedziało się przeciwko odwołaniu Głównej Kwatery ZHP.

Za odwołaniem z funkcji naczelniczki ZHP zagłosowało 73 delegatów, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tyle samo delegatów zagłosowało również za odwołaniem Głównej Kwatery; nikt nie wstrzymał się od głosu.

Przed głosowaniem przedstawiciele Centralnej Komisji Rewizyjnej oraz komendantów chorągwi wnioskujących o zwołanie zjazdu oraz naczelniczka ZHP i członkowie Głównej Kwatery ZHP zaprezentowali swoje stanowiska. Następnie delegaci mogli zadać pytania odnośnie wystąpień reprezentantów.

W zjeździe z głosem decydującym mogło wziąć udział 206 osób. W zjeździe mogły też uczestniczyć 22 osoby z głosem doradczym oraz 33 gości.

Przed rozpoczęciem 41. Nadzwyczajnego Zjazdu ZHP przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł zaapelował do delegatów, aby emocje nie wzięły góry, a decyzje dotyczące zjazdów były podejmowane odpowiedzialnie.

Na początku również wybrano Komisję Mandatową oraz Komisję Uchwał i Wniosków. W skład Komisji Mandatowej weszli hm. Jacek Kaflowski, hm. Przemysław Kowalski, hm. Grzegorz Przybylak. Do komisji Uchwał i Wniosków zostali wybrani hm. Dorota Całka, hm. Mariusz Fabiszewski, phm. Jakub Lasek, hm. Adam Malarz, hm. Michał Matycz, phm. Julia Stępień, hm. Justyna Świstek, hm. Anna Urbańska i hm. Piotr Wychowaniec.

41. Nadzwyczajny Zjazd ZHP został zwołany przez przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła, na wniosek 6 komend chorągwi, na 26-27 października w Warszawie.