„Światło, które daje moc” to hasło towarzyszące tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju. Podczas zlotu w Zakopanem, który odbędzie się w terminie 13-15 grudnia 2019 r., dla uczestników sobotniej gry został przygotowany specjalny szlak służby „Daję moc”.

Jest to wersja szlaku dla instruktorów lub patroli wędrowniczych, którzy zamiast udziału w grze chcieliby wesprzeć ją organizacyjnie. Podczas gry wolontariusze będą pełnić służbę na podanym przez organizatorów punkcie stacjonarnym w różnych miejscach w Zakopanem. Wyznaczone punkty będą w budynkach – więc uczestnicy nie stracą na zdrowiu, a mogą zyskać satysfakcję ze współorganizacji gry dla 3000 harcerzy.

Zgłoszenia na szlak należy dokonać przez stronę internetową BŚP do 15 listopada. Wziąć w nim mogą udział instruktorzy oraz patrole wędrownicze do 5 osób plus opiekun.

Na czas zlotu Zakopane zamieni się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju. To niezwykłe spotkanie będzie wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością do rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych harcerskich przyjaźni. Harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy ZHP wspólnie będą oczekiwać przybycia Światła do Polski. W tym roku Światło odbierzemy po polskiej stronie Tatr – uroczysta msza święta odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Zakopanem.