Start Aktualności Kondolencje dla Druhen i Druhów, Harcerzy i Instruktorów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

fot. Artur Lamali

Druhny i Druhowie, Harcerze i Instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Informacja o tragedii na obozie Okręgu Łódzkiego ZHR w miejscowości Suszek wstrząsnęła dogłębnie nami oraz całym Związkiem Harcerstwa Polskiego, napełniła nas smutkiem i żalem.

Wciąż trudno uwierzyć, że jest to prawda. Ciężko jest żegnać swoich wychowanków, których życie zostało przerwane tragicznym zdarzeniem. Harcerzy, z którymi kilka godzin wcześniej siedziało się przy ognisku.

Pozostaje wiara, że dobry Bóg przyjął ich na wieczną wartę, a pogrążonym w żalu rodzicom, instruktorom i przyjaciołom da ukojenie.

W imieniu harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczerą deklarację wszelkiego wsparcia w tych trudnych chwilach.

Czuwaj!

Naczelnik ZHP