Program Wychowania Ekonomicznego ZHP

Zaangażuj się!

Cześć!

Jeżeli zainteresowały Cię nasze działania i chciałbyś stać się ich częścią, mamy dla Ciebie kilka propozycji, w jaki sposób możesz włączyć się w nasze działania:

1. Umów się na rozmowę!
    Jeżeli jesteś zainteresowany dłuższą współpracą, lub jeżeli wiesz, że chciałbyś się zaangażować, ale nie do końca masz pomysł jak – zdzwońmy się!   Jeżeli tematyka wychowania ekonomicznego jest Ci bliska, ale czujesz, że zagadnienia ekonomiczne nie są Twoją mocną stroną – napisz, porozmawiamy, jak możesz włączyć się w nasze działania!
    Napisz na [email protected], a my odezwiemy się do Ciebie z propozycją terminu rozmowy
  2. Prześlij nam swój konspekt!
    Być może prowadziłeś ciekawą zbiórkę, zorganizowałeś grę lub biwak, realizowałeś propozycje programową dla swojego środowiska związaną z wychowaniem ekonomicznym? Jeżeli chciałbyś podzielić się wypracowanym materiałem lub konspektem napisz na [email protected], a my wówczas wykorzystamy Twój materiał do budowania bazy materiałów programowych! Zostanie on udostępniony w Materiałach Wydziału Wychowania Ekonomicznego oraz w Centralnym Banku Pomysłów.
  3. Ekonomia w życiu drużyny
    Zagadnienia ekonomiczne to nie tylko wiedza zaczerpnięta z książek. To praktyka! Jeżeli masz pomysł na propozycje działań ekonomicznych, które mogłyby zorganizować drużyny, zespoły, hufce czy chorągwie – opowiedz nam o tym! Chętnie umieścimy Twoją propozycję, aby inni mogli z niej skorzystać!
  4. Aktywny Lokalnie w Ekonomii
    Jeżeli masz pomysł na to, co chciałbyś zrobić w swoim środowisku w zakresie wychowania ekonomicznego, zgłoś się do nas w ramach obszaru „Aktywny Lokalnie w Ekonomii”. Oprócz wiedzy, którą posiadamy i którą chętnie się z Tobą podzielimy, wesprzemy Cię także organizacyjnie! Napisz do nas na [email protected], a my skontaktujemy się z Toba i dogadamy szczegóły wspólnego przedsięwzięcia.
  5. Poleć coś!
    Wśród Was na pewno jest wielu moli książkowych, kinomaniaków czy fanów gier planszowych. Jeżeli ostatnio (lub trochę dawniej) czytałeś, oglądałeś lub grałeś w coś związanego z zagadnieniami ekonomicznymi – podziel się tym! Zapraszamy Cię do przygotowania recenzji, którą wykorzystamy w naszych materiałach.   Zależy nam na tym, aby recenzja zawierała w sobie opis (o czym jest książka, film, na czym polega gra), tytuł oraz autora (w szczególności w przypadku książek czy filmów), odniesienie do zagadnień ekonomicznych (dlaczego to może być ważne w kontekście wychowania ekonomicznego) oraz zdjęcie/grafikę z okładką. Tak przygotowaną recenzję podeślij do nas, a my się nią zaopiekujemy!

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!