Program Wychowania Ekonomicznego ZHP

Witajcie

Czuwaj!

Bardzo cieszymy się, że trafiłeś na stronę Wydziału Wychowania Ekonomicznego! To znaczy, że świadomość ekonomiczna jest dla Ciebie ważna oraz chcesz brać udział w jej rozbudzaniu.

Jesteśmy grupą instruktorów, których połączyły wspólne wartości związane z ekonomią w życiu codziennym. Chcemy zbudować program i prowadzić działania, które odczarują trudny obszar finansów i ekonomii i sprawią, że nasze zuchy i harcerze swoje decyzje w tych obszarach nauczą się podejmować świadomie.

Wiedziałeś, że ekonomia jest nauką społeczną? Dlatego nawet jeżeli matematyka nie jest Twoją najmocniejszą stroną, a bez kalkulatora ani rusz, to pomożemy Ci zrozumieć zależności, które w tej dziedzinie funkcjonują. Przyjęliśmy kilka obszarów działania, którymi chcielibyśmy się zająć. Obok finansów znalazły się tam także przedsiębiorczość, bycie świadomym pracownikiem, bycie świadomym obywatelem, działania etyczne i CSR-owe.

Działamy w ramach Związku Harcerstwa Polskiego, jednak w naszych działaniach wspierają nas różni eksperci m.in. z Uniwersytetu SWPS czy Warszawskiego Instytutu Bankowości. Dzięki uczestnictwu specjalistów z danych dziedzin mamy pewność, że nasze działania charakteryzują się bardzo wysoką jakością i merytoryką.

Na naszej stronie znajdziesz garść wiedzy merytorycznej, ale także aktywności, które możesz podejmować wraz ze swoją drużyną! Organizujemy konkursy, wyszukujemy i tworzymy materiały programowe, a także wskazujemy materiały spoza ZHP, które możesz wykorzystać w pracy z drużyną. Piszemy także o „ekonomii w życiu drużyny” – czyli jak wprowadzać tematy ekonomiczne w codziennych sytuacjach. Oferujemy też nasze wsparcie, jeżeli masz pomysł, a nie do końca wiesz, jak go zrealizować. Ponadto polecamy materiały warte uwagi (książki, gry, itp.).Wreszcie – zapraszamy do współpracy!

Zapraszamy Cię do wspólnej przygody!

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!