Program Wychowania Ekonomicznego ZHP

Materiały programowe ZHP

Wychowanie ekonomiczne jako zakres wiedzy, umiejętności oraz kompetencji, uznawanych powszechnie za kluczowe dla społecznego rozwoju, jest obszarem zainteresowania i aktywności dla wielu podmiotów zarówno z sektora non-profit,
czyli organizacji pozarządowych, jak też jednostek administracji rządowej oraz podmiotów sektora finansowego, które realizują w tym obszarze swoją misję społecznej odpowiedzialności biznesu.

Instruktorzy angażujący się w działania Wydziału Wychowania Ekonomicznego dokonali przeglądu istniejących wokół nas propozycji, koncentrując się na wszelkim zakresie materiałów, który może być przydatny dla budowania przez jednostki Związku Harcerstwa Polskiego atrakcyjnego a jednocześnie będącego na dobrym poziomie merytorycznym programu wychowania ekonomicznego.

Poniżej prezentujemy zweryfikowane przez naszych instruktorów propozycje możliwych do wykorzystania w budowanym dla jednostek ZHP programie: gier, pozycji wydawniczych (książki, komiksy), filmów i webcastów edukacyjnych, pomysłów na formy aktywności, planów warsztatów oraz poradników.

WOREK-z-TWORZYWEM-propozycje-form-pracy-oraz-koncepcji-zajec-i-materialow-programowych-

PROGRAM-propozycje-programowe

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!