Instruktorska

Miejsce dla każdego, kto podczas epidemii potrzebuje wsparcia i inspiracji.

Wszystko, czego potrzebujesz

Pomocy

Miejsce dla każdego, kto podczas epidemii potrzebuje wsparcia i inspiracji.
+48 669 116 116

Kolejna strefa jest miejscem wsparcia każdego, kto tego potrzebuje. To specjalny telefon wsparcia czynny od poniedziałku do piątku, od 15 do 21. Jest otwarty dla wszystkich członków ZHP, niezależnie od wieku i pełnionej funkcji.

W STREFIE | Pomocy pracują psycholodzy, osoby o potwierdzonych kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym, a także harcerskim. W pracy Strefy pomocy stosowane są zasady etyczne wynikające z kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, ze szczególnym uwzględnieniem poufności rozmowy.

Z jakimi problemami możesz do nas dzwonić?
  • masz problem z poradzeniem sobie z harcerskimi zobowiązaniami i poczucie, że nie dajesz rady,
  • odczuwasz silny stres, który przekłada się na Twoją harcerską pracę i nie potrafisz sobie z nim poradzić,
  • stale czujesz przygnębienie i nie masz na nic siły,
  • przeżywasz kryzys i znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,
  • nie wiesz, jak poradzić sobie z pracą ze swoimi wychowankami i masz poczucie, że wymyka ci się ona z rąk,
  • jesteś bardziej rozdrażniony/a i popadasz w konflikty z innymi,
  • Twoi harcerze doświadczają trudnych, kryzysowych sytuacji, a Ty nie wiesz, w jaki sposób im pomóc,
  • w Twoim środowisku wydarzyło się coś trudnego, o czym chciałbyś/aś porozmawiać.

Na stronie STREFY | Pomocy znajdziesz:

STREFA | POMOCY

Dokumenty źródłowe (Intranet)

Terminy wydarzeń
na Facebooku ZHP

Propozycji Programowych

Zobacz, jakie przygody on-line czekają na Twoją drużynę tuż za rogiem! Znajdziesz tam propozycje programowe, które jesteś w stanie realizować w trakcie zbiórek zdalnych. Poznaj propozycje programowe do pracy z jednostką online!

Wymiany Doświadczeń

To cykl warsztatów online kierowany do instruktorów działających na poziomie hufca, którzy wspierają działalność drużyn i drużynowych. Poszczególne warsztaty będą dopasowane do potrzeb konkretnych grup docelowych np. metodyków, namiestników, członków KSI, ZKK. Podczas warsztatów postaramy się wypracować rozwiązania problemów, które pojawiły się wraz z przyjściem pandemii i znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Będzie to także przestrzeń, w której możecie pochwalić się wypracowanymi w waszych środowiskach dobrymi praktykami. Warsztaty poprowadzą instruktorzy z naszej organizacji — specjaliści od tematu.

Dyskusji

To cykl mini-konferencji online, podczas których będziemy poruszać wyłącznie tematy aktualne, związane z otaczającą nas rzeczywistością i wyzwaniami, które jej towarzyszą. Konferencje będą się odbywały raz w miesiącu (od grudnia 2020 do kwietnia 2021). Najbliższa konferencja już wkrótce!

Najbliższe wydarzenia stref dostępne w intranecie e-ZHP

Webinarów

Tu znajdziecie informacje o cyklu webinarów „Szkiełko i Oko”, który rozpoczął się w czerwcu br. i będzie kontynuowany, póki starczy inspirujących tematów. W każdym miesiącu odbywają się 3-4 webinary.

Samorozwoju

To cykl szkoleń online kierowany do instruktorów działających na poziomie hufca, którzy wspierają działalność drużyn i drużynowych – członków komend hufców, członków zespołów instruktorskich hufca. Celem warsztatów jest rozwijanie wiedzy i umiejętności kadry ZHP w zakresie m.in.: komunikacji pozytywnej, asertywności, storytellingu czy pracy z emocjami. Szkolenia poprowadzą eksperci spoza organizacji – wykładowcy, pisarze, trenerzy.

Harcmistrzowska

Tu znajdziecie informacje o planowanych formach wymiany doświadczeń kierowanych do przyszłych i aktualnych harcmistrzów.

Wracamy

Prawne uwarunkowania prowadzenia działalności harcerskiej zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jak być na bieżąco? Aktualne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i zasad prowadzenia bezpośredniej działalności harcerskiej znajdziecie właśnie w tym dziale.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Gdyby wszyscy harcerze zamieszkali w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!