Centrum Wychowania Morskiego ZHP ogłasza konkurs na stanowisko bosmana – opiekuna jachtu s/y Zjawa IV.

Osoba zatrudniona na stanowisku bosmana będzie opiekować się jachtem s/y Zjawa IV, dbać o jego stan techniczny, dokonywać drobnych napraw i konserwacji urządzeń jachtu oraz instalacji jachtowych. Bosman będzie uczestniczył w rejsach jachtem s/y Zjawa z Gdyni przez Morze Północne, Atlantyk na Karaiby.

Oczekiwania: oczekujemy, że bosman otoczy Zjawę IV opieką, będzie dbał o jej stan techniczny oraz o wygląd i prezentację. Jednocześnie liczymy, że bosman będzie osobą otwartą, będzie angażował załogi rejsów w prace pokładowe, będzie razem z kapitanem dbał o dobrą atmosferę na jachcie.

Umiejętności jakie powinien posiadać bosman / opiekun jachtu to:

• umiejętność obsługi zmarynizowanego silnika diesla (wymiana filtrów, wirników pomp, pasków itp.),
  • znajomość i umiejętność serwisowania instalacji jachtowych (kanalizacyjnej, elektrycznej, zęzowej, paliwowej, wodociągowej, gazowej),
  • podstawowe umiejętności stolarskie i malarskie,
  • umiejętność pracy z linami miękkimi i stalowymi oraz szycia żagli,
  • umiejętność przeprowadzania drobnych prac konserwacyjnych na jachcie.

Wymagania:

1. Doświadczenie morskie, szczególnie w zakresie obsługi urządzeń i  instalacji jachtowych;
  2. Wykształcenie przynajmniej średnie;
  3. Znajomość języka angielskiego pozwalająca na komunikowanie się w obcych portach;
  4. Posiadanie patentu jachtowego sternika morskiego;
  5. Posiadanie certyfikatu SRC;
  6. Dobry stan zdrowia pozwalający na odbycie 6 miesięcznej podróży zagranicznej.

W procesie rekrutacyjnym dodatkowo premiowane będą:

1. Posiadanie patentu kapitana jachtowego;
  2. Ukończenie zintegrowanego kursu ratownictwa STCW 95;
  3. Członkostwo w Związku Harcerstwa Polskiego;
  4. Wykształcenie techniczne (mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne).

Oferujemy:

• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony z możliwością zmiany na umowę o pracę na czas nieokreślony;
  • Zakwaterowanie i wyżywienie na jachcie podczas rejsu z Gdyni na Karaiby;
  • Zwrot kosztów podróży na jacht;

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres [email protected] w terminie do 12 lipca 2015 roku. W tytule prosimy napisać BOSMAN ZJAWA.

Mile widziane rekomendacje lub listy polecające.