Chcesz przeżyć afrykańską przygodę życia? Chcesz zobaczyć, w jakiej części świata twórca skautingu spędził swoje ostatnie lata życia i jak rozwijał skauting do końca swoich dni? Czujesz się przygotowany/-a do reprezentowania Polski i ZHP za granicą, na innym kontynencie? Uganda Scout Association w tym roku obchodzi 100. rocznicę skautingu w swoim kraju i z tej okazji zaprasza skautów z całego świata na zlot!

Zlot odbywa się w dniach 18–28.08.2015 na terenie Kaazi National Scouts Campsite w okolicy aglomeracji stolicy Ugandy, Kampali. Zlot pod hasłem „Celebrate scouting” będzie tematycznie podzielony na 3 obszary: Meetings/Friendship, Solidarity i Nature.

W dniach 24–28.08 odbędzie się również inne ważne wydarzenie – 7th Africa Scouts Youth Forum (Kampala, Uganda), na którym delegaci i delegatki z każdej organizacji skautowej regionu afrykańskiego WOSM będą uczestniczyć w szeregu warsztatów, prelekcji i spotkań, gdzie wypracują rekomendacje do dalszego skautowego działania, odpowiadającego na wyzwania dla młodych mieszkańców kontynentu afrykańskiego.

W forum weźmie udział część polskiej delegacji na ugandyjskie jamboree. Będzie to dodatkowa okazja do reprezentowania Polski i ZHP oraz poznania problemów i trendów ruchu skautowego w Afryce.

Serdecznie zapraszamy członków ZHP w wieku 18-26 lat (data ur. w przedziale 29.08.1988-17.08.1997), którzy dobrze porozumiewają się po angielsku (znajomość francuskiego jest dodatkowym atutem) do rekrutacji na członków delegacji ZHP na Zlot i Skautowe Forum Młodzieży w Ugandzie.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a reprezentowaniem Polski i ZHP na Zlocie, i być może także na Forum, wypełnij formularz rekrutacyjny i odeślij na adres [email protected] do dnia 7.06.2015 z tytułem maila „UGANDA – ZGŁOSZENIE”. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłoniona 6-osobowa delegacja.

Warunki uczestnictwa:

– zgłoszenie wysłane do dnia 7.06.2015 do północy;

– zgłaszający się uczestnik zobowiązuje się do pokrycia kosztów swojego uczestnictwa w przedsięwzięciu w wysokości 250 USD oraz wizy w wysokości 50 USD;

– ZHP zapewnia pokrycie kosztów przelotu do/z Ugandy, kosztu uczestnictwa w Forum dla wybranych delegatów, koszty szczepień zalecanych dla tego regionu wraz z kosztami profilaktyki malarycznej. Zapewnia również koszty ubezpieczenia NNW na czas podróży do/z Ugandy;

– zgoda właściwego komendanta i rekomendacja chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu;

– zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podróży do kraju o odmiennych warunkach klimatycznych (zwłaszcza dla osób z alergiami, astmą i problemami układu krążenia) – należy przedstawić po zakwalifikowaniu;

– uczestnictwo w spotkaniu przygotowawczym do Zlotu i Forum w czerwcu 2015 (data i miejsce zostanie ogłoszone w porozumieniu ze zgłoszonymi osobami).

Nie zwlekaj do ostatniej chwili! Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca!