Odkryj realne działanie na rzecz zmieniania świata! pwd. Magdalena Noszczyk, współpracowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP i inicjatorka nowego projektu „Aktywni Obywatele Świata” udowadnia, że świat można zmieniać wszędzie – nawet będąc 6000 kilometrów dalej od miejsca, które chciałoby się wesprzeć.

Magda uruchomiła razem z przyjaciółmi zbiórkę na rzecz Amani Kibera – kenijskiej organizacji, która co roku organizuje Piłkarski Turniej dla Pokoju w slumsowej dzielnicy Nairobi. W 2010 roku uczestnicząc w Zlocie Scout MOOT w Kenii miała okazję zobaczyć, jak funkcjonuje ta organizacja. Pozyskując środki na współpracę rozwojową w 2013 i 2014 roku była wolontariuszką realizując projekt budowy biblioteki, wyposażenia sali komputerowej, a następnie organizując przedszkole dla pracujących mam i centrum aktywizacji zawodowej, gdzie kobiety i dziewczyny mogą nauczyć się szyć i projektować ubrania. Zbudowano bibliotekę, w której codziennie korzysta z jej zasobów ok. 350 osób!  Od początku swojego istnienia Amani Kibera organizuje też co roku turniej piłki nożnej dla dzieciaków – w tym roku ma być 1000 uczestników. W trakcie turnieju prowadzone są warsztaty z edukacji obywatelskiej, edukacji prozdrowotnej, edukacji dla pokoju i antydyskryminacyjnej. Co ciekawe, Amani Kibera współpracuje też ze skautową organizacją Kenya Scouts Association, z którą w tym roku zorganizowali International Day of Peace w Nairobi.

Strona zbiórki publicznej

Strona organizacji – Amani Kibera