W związku z przygotowaniami do 15. Światowego Zlotu Wędrowników – World Scout Moot – który odbędzie się latem 2017 roku w Islandii, Wydział Zagraniczny GK ZHP ogłasza konkurs na komendanta polskiej reprezentacji na ten zlot.

Kryteria wyboru komendanta polskiej reprezentacji:

– czynny instruktor lub instruktorka, prowadzi drużynę, szczep, zespół na poziomie hufca lub chorągwi,

– minimum otwarta próba na stopień harcmistrza lub realny plan jej otwarcia najpóźniej w styczniu 2016 r.,

– zaliczona służba instruktorska za ostatni rok,

– pełny wpis do ewidencji ZHP,

– doświadczenie w organizowaniu wyjazdów zagranicznych (obóz, wymiana etc.),

– znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym (w mowie i piśmie),

– akceptacja/pozytywna opinia właściwego komendanta (hufca/chorągwi, zgodnie z przydziałem służbowym), pełnomocnika KCh ds. zagranicznych (w przypadku gdy kandydat jest pełnomocnikiem – opinia komendanta chorągwi) oraz szefa chorągwianego referatu wędrowniczego lub, jeśli brak takiej osoby, instruktora odpowiadającego w danej chorągwi za pracę z wędrownikami,

– kandydat przedstawi koncepcję organizacyjną polskiej reprezentacji (zgodną z założeniami przedsięwzięcia http://worldscoutmoot.is/en/, zawierającą między innymi:

• propozycję składu komendy polskiej reprezentacji i zakresu działań poszczególnych osób,
  • wizję rekrutacji członków polskiej reprezentacji – uczestników i IST,
  • wizję współpracy z Biurem Kandydatury i promocji projektu Jamboree 2023 w działaniach polskiej reprezentacji,
  • wstępny plan finansowy.

Zgłoszenia wraz z harcerskim CV, koncepcją organizacyjną i wymaganymi opiniami proszę przesyłać jednocześnie na adres [email protected] i [email protected] do 25 października 2015. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, której termin zostanie ustalony indywidualnie.

Informacji udziela Wydział Zagraniczny GK ZHP, instruktorka wydziału hm. Agnieszka Pospiszyl i komisarz zagraniczny ZHP hm. Rafał Bednarczyk.

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska

kierowniczka Wydziału Zagranicznego