Związek Harcerstwa Polskiego podejmuje służbę pomocy Ukrainie

Już od pierwszych chwil wybuchu wojny, rozpoczęliśmy działania na rzecz pomocy ofiarom agresji rosyjskiej na Ukrainę. Powołaliśmy sztab i oficjalnie uruchamiamy akcję “ZHP dla Ukrainy”, której zadaniem jest koordynacja wszelkich, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego, działań pomocowych na terenie Polski.  

Na tej stronie dowiesz się co robimy i jak możesz pomóc. Do włączenia się do naszych akcji zachęcamy nie tylko harcerki i harcerzy ZHP – ale każdego, komu los poszkodowanych leży na sercu.

"W zgodzie z hasłem “Myśl globalnie, działaj lokalnie” zachęcamy przede wszystkim do dołączenia do pomocy w Waszych miastach/gminach/powiatach. W większości z nich są już zorganizowane sztaby pomocowe. Śledźcie media społecznościowe i informacje Waszych lokalnych samorządów - tam włączajcie się do pomagania na zgłaszane prośby."

#ZHPdlaUkrainy

SPIS TREŚCI


Konta do przekazywania darowizn

Związek Harcerstwa Polskiego (mBank) Tytułem: ZHP dla Ukrainy

PLN: 53 1140 1010 0000 5392 2900 1041

PLN ZASTĘP GRANICA: 85 1140 1010 0000 5392 2900 1047

AktualnościNasze akcje

Poniżej znajdziesz wybrane działania w które możesz się włączyć Ty lub Twój zastęp/drużyna w ramach akcji #ZHPdlaUkrainy. Kliknij w poszczególne działania, aby przejść na stronę gdzie znajdziesz więcej informacji!

Biblioteka inspiracji

Oprócz inicjatyw mających na celu niesienie pomocy, przygotowujemy dla Was materiały i treści mające wspierać pracę i ułatwiać działanie.

Materiały programowe

Oprócz inicjatyw mających na celu niesienie pomocy, przygotowujemy dla Was materiały i treści mające wspierać pracę i ułatwiać działanie.

Jak rozmawiać o wojnie?

Zbiór materiałów programowych dla metodyk

Pomoc

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy napisz do nas:
[email protected]