#zdalneHARCE

„(...)wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań."

ZHP Zdjęcie Zdalne Harce fot. Konrad Kmieć

fot. Konrad Kmieć

DRUŻYNOWI, ZASTĘPOWI!

Przygotowaliśmy dla Was propozycję programową na czas, kiedy pozostajecie w domach i dbacie o bezpieczeństwo swoje i osób wokół Was. Programy w gromadach i drużynach powinny być wciąż realizowane, choć z pewnością nie przybiorą one form, jakie zaplanowaliście sobie niecały rok temu. Czas podjąć wyzwanie! Zapewne kolejne dla Was w ciągu ostatnich tygodni.

Propozycja programowa „ZdalneHARCE to działania, które wesprą Wasze gromady, drużyny i zastępy w tak nietypowej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Program wzmocni pracę systemem małych grup, podpowie, z jakimi stopniami i sprawnościami możecie popracować w ciągu najbliższego miesiąca (a nawet dłużej), zaproponuje wachlarz ciekawych działań i zbiórek. Jego realizacja pozwoli na wsparcie każdej sfery rozwoju zucha, harcerza, harcerza starszego i wędrownika. Jednak najważniejsze jest to, że będziecie ze sobą w kontakcie, wciąż będziecie budować wspólnotę gromady i drużyny, robiąc przy tym ciekawe rzeczy.

Propozycja programowa na kwiecień 2020 oparta jest na wyzwaniach dla siły ciała, siły ducha, siły rozumu, siły braterstwa i siły emocji. Propozycję „ZdalneHARCE potraktujcie również jako bonus od czasu, która pozwoli Wam w trakcie realizacji gotowych pomysłów, wraz z zastępem, radą drużyny czy kadrą gromady przeformułować plan pracy.

Kto może realizować program?

• Drużynowi gromad zuchowych dla swoich zuchów za pośrednictwem rodziców,
  • Zastępowi harcerscy lub starszoharcerscy dla swojego zastępu,
  • Drużynowi harcerscy lub starszoharcerscy dla zastępu zastępowych,
  • Drużyny i patrole wędrownicze.

Z programu możesz skorzystać w całości lub potraktować go jako inspirację

cele wychowawcze Propozycji Programowej ZHP na kwiecień 2020

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.