Sztafeta Bike Jamboree JednoŚladami Andersa

przedsięwzięcie

Czym jest projekt?

JednoŚladami Andersa to projekt podróżniczy polegający na przejechaniu w sztafecie rowerowej szlaku armii gen. Andersa, która formowała się na terenie obwodu orenburskiego w środkowym biegu Wołgi od 1941 roku. Główna trasa liczy ponad 15 tys. km i została podzielona na 14 etapów, które będą pokonywane w 6-osobowych zespołach.

Jaki jest plan sztafety?

Już 12 listopada - I etap wraz z rowerami z Polski, ruszy z Astany w Kazachstanie, stamtąd do Uzbekistanu. Następnie uczestnicy planują przejechać przez Turkmenistan do Teheranu w Iranie, by następnie przejechać przez Iran do Iraku. Z Iraku przez Jordanię i Izrael sztafeta dotrze do Egiptu, skąd przez Morze Śródziemne dotrze do południowych Włoch, gdzie uczestnicy projektu wezmą udział w obchodach rocznicy Bitwy pod Monte Casino. Następnie rowerzyści dotrą do Mediolanu, gdzie się rozdzielą. Część pojedzie do Edynburga - tam nastąpiła demilitaryzacja armii Andersa oraz do Polski, na Wyspę Sobieszewską, gdzie w 2027 odbędzie się Światowe Jamboree skautowe. Sztafeta skończy się 8 lipca równolegle w dwóch miejscach na świecie. 

Kto bierze w niej udział?

Uczestnikami poszczególnych są nie tylko harcerze. Połowa miejsc w każdym etapie jest dla harcerzy, a druga dla pozostałych chętnych - rowerzystów, turystów, pasjonatów podróży. Warto podkreślić, że zapraszamy do sztafety członków wszystkich organizacji harcerskich.  

Więcej informacji

www: http://bikejamboree.pl/  

Facebook: https://www.facebook.com/BikeJamboree/