Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL

Łódzkie festiwal
Akademicy, Harcerze, Harcerze starsi, Instruktorzy, Seniorzy, Wędrownicy, Zuchy

Opis wydarzenia

OPAL powstał 36 lat temu za sprawą hm. Rosławy Szleng. Na początku był to bardzo mały lokalny festiwal, ale rozwinął się tak bardzo, że został przekształcony w ogólnopolski. W tym roku przeniesiemy się w filmowy świat i poznamy początki kinematografii. Jesteście gotowi na solidną dawkę śmiechu, mnóstwo utalentowanych ludzi oraz prawdziwą harcerską atmosferę? Podejmijcie wyzwanie! Weźcie udział w XXXVII Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym „OPAL”. Czekamy właśnie na Wasze zgłoszenia!

Warunki uczestnictwa

Uczestnikami festiwalu mogą być wszyscy członkowie ZHP. Konkursy fotograficzny, plastyczny, literacki i recytatorski odbywają się w w 3 kategoriach: zuchy, harcerze i harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy. Konkurs piosenki odbywa się w 4 kategoriach (wszystkie powyższe + soliści). Konkurs filmowy odbywa się bez podziału na kategorie wiekowe. Zgłoszenia trwają do 27.11. przez ankietę na stronie internetowej. Udział w konkursach jest bezpłatny, noclegowicze wnoszą opłatę 10 zł/os.

Miejsce wydarzenia

Radomsko, województwo łódzkie