Obóz harcerski - SAS 2023

Lubuskie inna forma szkoleniowa
Harcerze starsi, Instruktorzy, Wędrownicy

Przed nami długo wyczekiwana Specjalnościowa Akcja Szkoleniowa ZHP organizowana przez Inspektorat Drużyn Obronnych GK ZHP. To wydarzenie jest skierowane do harcerzy i instruktorów ZHP z terenu całej Polski. Program SAS został przygotowany w oparciu o analizę kilku programów szkoleniowych WP, minima programowe klas mundurowych oraz najnowsze trendy w zakresie specjalności obronnej.

Informacje organizacyjne
Gdzie:
Stanica Hufca ZHP Wschowa, 67-400 Lgiń
Dla kogo: harcerze i instruktorzy w wieku 16+.
Limit miejsc: 70 miejsc
Termin zgłoszeń: 10 czerwca 2023
Wyżywienie: W trakcie SAS będziemy mieć min. 3 posiłki dziennie z możliwością diety wegetariańskiej.
Warunki: typowo obozowe. Zachęcamy także, by przyjechać dzień wcześniej na prace pionierskie.
Każdy uczestnik otrzyma: Certyfikat ukończenia szkolenia i inne pamiątki.
Dla osób nieletnich będzie wymagana karta uczestnika i pisemna zgoda rodzica.
Zgłoszeniahttps://forms.office.com/e/KY3m3FjYjW
Koszt: 1700 zł, płatny w 3 ratach
Przelewy: mBank 13 1140 1010 0000 5392 2900 1082, tytułem: DSCZ | SAS Obronny Osa | Imię i nazwisko
Potwierdzeniem swojego zgłoszenia jest wpłata zaliczki 300zł. Zachęcamy do pozyskiwania dofinansowań także na własną rękę!

Zakres tematyczny
Działając we współpracy z 12 Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej, przejdziemy przez:
👉 techniki terenoznawcze, działania orientacyjne w terenie, orientacja z użyciem GMRS i UTM;
👉 rozpoznanie ogólne, zwiad terenowy;
👉 zasady maskowania i wykonywania ukryć z wykorzystaniem rzeźby terenowej;
👉 elementy SERE A i B, elementy bushcraftu;
👉 Podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej;
👉 Elementy szkoleniowe radiooperatora amatora wg UKE klasy C;
👉 praca metodą harcerską w specjalności obronnej dla HS i Wędrowników.
W ramach podsumowania SASu i sprawdzenia wiedzy przeprowadzimy z 12 WBOT 24-godzinną symulację.

Poza szkoleniem podstawowym ubiegamy się o dofinansowanie z kilku źródeł by, każdy z uczestników mógł nieodpłatnie zgłosić się jedną ze ścieżek specjalizacyjnych, pozwalającą zdobyć określone certyfikowane kursy i szkolenia z listy:

1. Podstawowy kurs nurkowy PADI
2. Kurs kierowania ruchem drogowym WORD
3. Kurs operatora ścianki wspinaczkowej
4. Kurs szybowcowy na wyciągarce
5. Kurs spadochronowy metodą Static Line
6. Kurs pilota paralotni
7. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
8. Kurs ratownika wodnego MSW
9. Kurs operatora drona UAVO VLOS.
Uwaga, do niektórych z powyższych kursów będzie można przystąpić, jedynie mając 18+ lat.