65. Harcerski Rajd Świętokrzyski

rajd
Akademicy, Harcerze, Harcerze starsi, Instruktorzy, Wędrownicy, Zuchy

Od 1 do 4 czerwca masz szansę przeżyć niesamowitą przygodę na jubileuszowej 65. edycji Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego!

W tym roku chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, jakim było Powstanie Styczniowe. To wydarzenie pokazuje w pełni, jak wielka była miłość Polaków do swojej Ojczyzny, a także jak wiele byliśmy w stanie zrobić, by bronić naszych wartości i wolności. 

W czasie tegorocznego rajdu, chcemy Was zaprosić do podróży przez krajobrazy, które przez lata uświadomiły sobie wartość swobody, której nasi przodkowie tak mocno pragnęli. Podczas naszej wędrówki, będziemy przypominać sobie historie bohaterskich powstańców, którzy poświęcili swoje życie, by walka o wolność nigdy nie ustała. 

Góry Świętokrzyskie czekają. Nie możemy się doczekać, aż świętokrzyskie szlaki zapełnią się od zuchów, harcerzy i instruktorów z całej Polski. A na koniec wędrówki spotkamy się w Starachowicach, tam, gdzie wszystko się zaczęło.