63 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Świętokrzyskie rajd
Akademicy, Harcerze, Harcerze starsi, Instruktorzy, Seniorzy, Wędrownicy, Zuchy

Opis wydarzenia

Poprzedni rok przysporzył nam wielu dodatkowych wyzwań i obowiązków. Już prawie od roku żyjemy w cyberprzestrzeni: lekcje online, zbiórki online a nawet rajdy online. Ale kolejny ,,Świętuch” coraz bliżej, a wraz z nim powrót z cyberprzestrzeni do świata po apokalipsie! Góry Świętokrzyskie czekają. Jak co roku zachęcamy Was do poznania świętokrzyskich szlaków. W tym roku nasze wędrówki zakończą się w Chęcinach – mieście z ciekawą historią i ogromną ilością zabytków.

Warunki uczestnictwa

W Rajdzie mogą brać udział wyłącznie patrole 4–15 osobowe reprezentujące jednostki harcerskie (nie dotyczy trasy VI i VIII). Patrole ponad 15 osobowe muszą być dzielone. Dozwolone jest zgłoszenie patrolu „harcerze + harcerze starsi” lub „harcerze starsi + wędrownicy” (łączenie grup wiekowych). Z patrolem przyjeżdża pełnoletni opiekun, który bierze udział w rajdzie na prawach uczestnika. Opiekun patrolu powyżej 10 uczestników nie ponosi żadnych kosztów rajdu.

Miejsce wydarzenia

Trasy 63 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego porozmieszczane są po różnych obszarach Gór Świętokrzyskich - dokładne przebiegi opisane są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej rajdu. Wszystkie trasy kończą się w Chęcinach - tegorocznym miejscu zlotu rajdu.