Naczelnik ZHP

Start Władze ZHP Naczelnik ZHP

Anna Nowosad

Harcmistrzyni Anna Nowosad wywodzi się z Hufca Warszawa-Ochota, w którym rozpoczęła swoją harcerską drogę w 1989 roku. Przez 5 lat była komendantką tego hufca. Jako zastępczyni komendantki Chorągwi Stołecznej, odpowiadała za relacje i współpracę z 26 hufcami chorągwi.  Na poziomie krajowym, współtworzy kursy harcmistrzowskie “Cogito” oraz jest członkinią komendy Zlotu ZHP Gdańsk 2018, gdzie odpowiada za pracę z komendami gniazd chorągwianych. W latach 2010-2013 była członkinią rady chorągwi, w latach 2005-2007 w Głównej Kwaterze ZHP, gdzie odpowiadała za sprawy zagraniczne.

Prywatnie pracuję jako dyrektor prawny w firmie zajmującej się dostarczaniem rozwiązań samoobsługowych służących usprawnieniu procesów sprzedaży i obsługi klientów.

W Głównej Kwaterze ZHP Druhna Naczelnik odpowiada za kontakty zewnętrzne i bieżące reprezentowanie ZHP wobec partnerów i instytucji państwowych. Druhna Naczelnik ZHP nadzoruje pracę Komisji Stopni Instruktorskich przy GK ZHP, Kapelana Naczelnego, radcy prawnego oraz Zespołu Metodycznego.

Naczelnik ZHP jest przełożonym wszystkich członków ZHP, kieruje pracami Głównej Kwatery ZHP, kieruje bieżącą działalnością ZHP, reprezentuje ZHP, wydaje rozkazy, zarządza majątkiem ZHP i prowadzi gospodarkę finansową przy pomocy Skarbnika ZHP.

Aby skontaktować się z Druhną Naczelnik napisz wiadomość e-mail naczelnik@zhp.pl lub zadzwoń do sekretariatu Głównej Kwatery ZHP pod numer 22 3390736.