4 marca w siedzibie Zespołu Dzieci Płocka odbyła się organizowana po raz pierwszy przez Chorągiew Mazowiecką ZHP Gala „Instruktor Godny Naśladowania”. Jej celem jest promowanie instruktorów ze środowisk harcerskich zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę w minionym roku kalendarzowym.

Podczas Gali wyróżnionych zostało 24 instruktorów. Statuetki wręczali: Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Komendant Chorągwi Mazowieckiej Michał Bagiński. Nagrodzeni to instruktorzy wyróżniający się w swoim środowisku, którzy mieli w minionym roku istotny, pozytywny wpływ na funkcjonowanie hufca lub w hufcu swoim działaniem doprowadził do jakiejś pozytywnej zmiany. Stali się ważnym elementem hufcowego życia, osobowością godną naśladowania nie tylko w swoim środowisku.

Wyróżnieni zostali:

• hm. Piotr RZECZKOWSKI – Hufiec ZHP Ciechanów
  • phm. Anna KANIA – Hufiec ZHP „Doliny Liwca” w Węgrowie im. hm. Edmunda Zarzyckiego ps. „Strzała”
  • hm. Anna ŁUCZYŃSKA – Hufiec ZHP Gostynin im. Andrzeja Małkowskiego
  • phm. Bartłomiej MOLENDA – Hufiec ZHP Grójec im. Szarych Szeregów
  • hm. Magdalena ŻURAWSKA – Hufiec ZHP Jaktorów im. Grupy Kampinos AK
  • pwd. Agnieszka PROKOP-KUBIK – Hufiec ZHP Lipsko im. Bohaterów Chotczy
  • phm. Małgorzata KOBYLIŃSKA – Hufiec ZHP Maków Mazowiecki im. Szarych Szeregów
  • hm. Dariusz JACKIEWICZ – Hufiec ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim im. 1 PLM „Warszawa”
  • pwd. Izabela BERGOLC – Hufiec ZHP Mława im. K. H. Sokalskiego
  • pwd. Damian SOŁTYK – Hufiec ZHP Mszczonów im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich
  • phm. Konrad STRZELECKI – Hufiec ZHP Pionki im. Bohaterów Studzianek
  • hm. Zenon KŁOBUKOWSKI – Hufiec ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku
  • phm. Przemysław SZELĄGOWSKI – Hufiec ZHP „Mazowsze” Płock
  • pwd. Marta ZIENTARA – Hufiec ZHP Płońsk im. phm. Czesława Markiewicza
  • pwd. Magdalena TARCZYŃSKA-KLINGER – Hufiec ZHP Przasnysz im. Janusza Korczaka
  • hm. Bogumiła KLEPACZ – Hufiec ZHP Radom – miasto im. S. Wernera
  • pwd. Tomasz CELUCH – Hufiec ZHP Radom – powiat
  • hm. Andrzej RYŚ – Hufiec ZHP „Podlasie” w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza
  • hm. Jadwiga LISICKA – Hufiec ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka
  • pwd. Anna WASILEWSKA – Hufiec ZHP Sochaczew im. Żołnierzy II Batalionu 18 pp.
  • hm. Marianna POPŁAWSKA – Hufiec ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka
  • phm. Grażyna DUDA – Hufiec ZHP „Rój Promienistych” im. T. Zawadzkiego „Zośki” w Wyszkowie
  • hm. Henryk CZECZKO – Hufiec ZHP Żuromin
  • hm. Marek OPALIŃSKI – Hufiec ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu