Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP serdecznie zaprasza wszystkich przybocznych, drużynowych oraz instruktorów na niezwykłą konferencję poświęconą aspektowi wiary w ZHP.

Konferencje z cyklu #SilniDuchem mają na celu przybliżyć możliwości na rzecz rozwoju duchowego, które są wpisane w harcerski system wychowania harcerskiego: rozwijanie wewnętrznej dyscypliny i trenowanie ducha; włączanie się w działalność na rzecz społeczeństwa; próba zrozumienia otaczającego nas świata; przyczynianie się do tworzenia bardziej wrażliwego i tolerancyjnego społeczeństwa; odkrywanie potrzeby modlitwy i czynnego udziału w życiu społeczności religijnych. Konferencja jest skierowana do przybocznych, drużynowych, instruktorów ZHP oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Podczas konferencji organizatorzy przedstawią najważniejsze nurty religijne istniejące obecnie w Polsce, zarówno chrześcijańskie, jak i niechrześcijańskie. Znajomość ich może być pomocna w działalności wychowawczej w  ZHP. Uczestnik będzie mógł poznać nie tylko cechy poszczególnych wspólnot, ale również mechanizmy tworzenia się wielkich ruchów religijnych i poznać ich najciekawsze formy poprzez warsztaty religioznawcze. Podczas konferencji zostaną przedstawione ruchy religijne działające przy władzach WOSM, misje Zespołów Wychowania Duchowego i Religijnego oraz kapelanów. Wieczorem podczas spotkania otwartego zapraszamy na rozmowy o duchowości z przedstawicielami różnych religii. Nie zabraknie również czasu na zadawanie pytań naszym gościom.

Jeśli chcesz wziąć udział, zgłoś się już dziś. Koszt udziału, to jedynie 12 zł.
Konferencja pod patronatem International Catholic Conference of Scouting, International Link of Orthodox Christian Scouts oraz Council of Protestants in Guiding and Scouting, International Forum of Jewish Scouts, International Union of Muslim Scouts World Organization of the Scout Movement.

Więcej na stronie.