Uruchamiamy e-ZHP!

Start Uruchamiamy e-ZHP!

Uruchamiamy e-ZHP!

WprowadzeniePodstawowe informacjeSzkolenia i wsparcieNajczęstsze pytaniaPomoc

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna wdrażanie pakietu Microsoft Office 365, z którego korzystać będą mogli bezpłatnie wszyscy członkowie organizacji.

offlogosmall

Microsoft Office 365 to zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do współpracy i komunikacji, dostępny w chmurze internetowej. Harcerze otrzymają pakiet usług zawierających pocztę elektroniczną, współdzielone kalendarze, wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje, przestrzeń na dysku wirtualnym oraz dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego – Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dzięki zastosowaniu technologii chmury internetowej dostęp do wszystkich funkcji pakietu będzie dostępny z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Z Microsoft Office 365 w Polsce korzysta ponad milion użytkowników, a także kilka dużych organizacji pozarządowych, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka) oraz Caritas.

Skąd zmiany?

Decyzja o tych zmianach wynikła z kilku niezależnych czynników.

• Poszukiwaliśmy narzędzi, które ułatwią elektroniczny obieg dokumentów w naszej organizacji, tym samym realizując jeden z kierunków Strategii ZHP na lata 2012-2017.
  • Oferta firmy Google dla organizacji pozarządowych (z której dotychczas korzystaliśmy pod postacią usługi Google Apps) zmieniła się. Chcąc zapewnić naszej organizacji dalsze funkcjonowanie na odpowiednim poziomie, podjęliśmy decyzję o zmianie usługodawcy.

Dotychczas w naszej organizacji korzystaliśmy z tzw. Google Apps, znanych także jako usługi internetowe zhp.net.pl. Teraz się to częściowo zmieni. Aby usprawnić działanie naszej organizacji, w ramach usług zhp.net.pl (i nie tylko) przenosimy się z Google Apps na Microsoft Office 365.

Microsoft Office 365 to zestaw narzędzi biurowych dostępnych w chmurze internetowej. Dzięki usłudze w jednym miejscu można korzystać:

• Pakiet Office Online:
    • Word Online – edytor tekstu
    • Excel Online – arkusz kalkulacyjny
    • PowerPoint Online – program do tworzenia prezentacji multimedialnych
    • OneNote Online – program do przygotowywania i przechowywania notatek
  • Formularze Online – tworzenie ankiet oraz formularzy zgłoszeniowych
  • Outlook – skrzynka e-mail
  • OneDrive – dysk internetowy dla potrzeb prywatnych bez limitu pojemności
  • SharePoint – zaawansowany dysk internetowy do wymiany plików wewnątrz organizacji
  • Kalendarz – umożliwia planowanie działań w grupie
  • Lync – komunikator do przeprowadzenia wideokonferencji oraz jednoczesnej pracy zdalnej
  • Yammer – sieć społecznościowa do kontaktów służbowych
  • Zadania – tworzenie list zadań i zarządzanie nimi w grupie
  • Kontakty – zarządzanie prywatnymi kontaktami oraz tworzenie baz kontaktów członków organizacji

Wdrożenie Office 365 w ZHP będzie wykonywane w ścisłej współpracy ZHP z Microsoft Polska oraz partnerem technologicznym – Supremo. W czasie migracji na nową usługę zostaną przeniesione zawartości skrzynek pocztowych użytkowników, kalendarzy, kontaktów i dysków internetowych. Nad tym by przebiegało to niezauważalnie dla użytkowników będzie pracował zespół wdrożeniowy.

Serwery Microsoft Polska, na których przetwarzane są dane w ramach Office 365 spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, m.in. posiadają ochronę przetwarzanych danych osobowych.

Wsparcie na odległość

Baza wiedzy

Korzystam ze skrzynki pocztowej @zhp.net.pl. Czy mój adres e-mail ulegnie zmianie?

Nie, Twój adres e-mail nie ulegnie zmianie.

Jak mogę łatwo nauczyć się obsługi Office 365?

Aby nauczyć się z nowego narzędzia, jakim jest Office 365, możesz skorzystać ze specjalnych kursów wideo przez internet. Kursy te są w pełni darmowe i w języku polskim. Kliknij tutaj, aby przejść do kursów wideo.

Czy stracę archiwalne wiadomości z mojej skrzynki e-mailowej?

Nie, nie stracisz żadnych wiadomości. Twoje maile (wraz z załącznikami) zostaną w bezpieczny sposób przeniesione do usługi Office 365.

Czy proces migracji jest bezpieczny? Czy ktoś może uzyskać dostęp do moich danych?

W trakcie migracji kładziemy specjalny nacisk na bezpieczeństwo Twoich danych. Całość tego skomplikowanego procesu została zaprojektowana tak, aby przede wszystkim zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo i ochronę Twoich danych. Proces migracji jest przeprowadzany przez doświadczonego partnera – firmę Supremo – który zrealizował z powodzeniem wiele podobnych projektów na tak dużą skalę. Dodatkowo nad całym procesem bezpośrednio czuwają przedstawiciele firmy Microsoft.

Obawiam się, że w trakcie nadchodzących zmian stracę jakieś dane. Czy mogę samemu utworzyć kopię zapasową?
Większość dostawców oferuje automatyczne pobranie wszystkich swoich danych ze swojego konta. Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że wszystkie Twoje dane (poczta, kalendarz, kontakty, dane na wirtualnym dysku itp.) zostaną zachowane stwórz kopie zapasową danych.

Masz inną wątpliwość na temat wdrożenia Office 365?

Napisz na dariusz.koryto@gk.zhp.pl