O wydarzeniu

Co to Jamboree?

Jamboree to międzynarodowy zlot skautowy WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego), który odbywa się co 4 lata. To największe wydarzenie edukacyjne skierowane do młodych ludzi w wieku 14-17 lat. Jest to niesamowite wydarzenie, w którym jako uczestnik można wziąć udział tylko raz w życiu. Za każdym razem organizatorem Jamboree zostaje jedna z organizacji należących do WOSM. I tak od 1920 roku Jamboree wędruje po krajach i kontynentach. W 2023 roku zawita do SaeManGeum (Jeollabuk-do) w Korei Południowej!

Jamboree 2023 - data

Światowe Jamboree odbędzie się od 1 do 12 sierpnia 2023 roku w SaeManGeum (Jeollabuk-do) w Korei Południowej.

Temat przewodni Jamboree 2023

"Draw your dream!", czyli „Narysuj swoje marzenie!” wyraża pragnienie członków Ruchu Skautowego przekształcenia 25. Światowego Jamboree Skautowego w miejsce rozwijania swoich marzeń. SaeManGeum zostanie przekształcone w czasie Jamboree w obszerny teren rekreacyjny, dający skautom z całego świata możliwość realizacji swoich nadziei i marzeń.

Logo Jamboree

Logo 25. Światowego Zlotu Skautów symbolizuje zgromadzenie skautów z całego świata, którzy spotkają się pod jednym namiotem w Korei, aby cieszyć się zlotem. Logo zostało zaprojektowane w kształcie tradycyjnego koreańskiego dachu pokrytego dachówką (Giwa-jibung) oraz namiotów i uosabia ducha radosnych festiwali odbywających się w Korei.

Miejsce Jamboree

25. Światowe Jamboree Skautowe odbędzie się w zupełnie nowym obozowisku w SaeManGeum. Kemping jest płaski i otoczony przez morze i góry. Znajduje się w pobliżu pięknego Parku Narodowego Byeonsanbando (półwysep Byeonsan) położonego na zachodnim wybrzeżu Jeollabuk-do. Obszar zlotu ma około 8,8 km2 i rozciąga się na 6,2 km x 1,7 km (na podstawie najdalszych punktów). (35’42”N 126’35”E) SaeManGeum (Ariul), czyli „Kraina możliwości i nadziei”, jest tworzona bezpośrednio przez rząd Korei Środkowej! Azja Północno-Wschodnia przekształca się poprzez budowę obszarów przemysłowych i badawczych, współpracę międzynarodową, turystyczną, rekreacyjną, rolniczą, bio, środowiskową i ekologiczną! Organizatorzy zlotu skupiają się na budowie ekologicznego obszaru zlotu w zgodzie z naturą. Planują budowę różnorodnej, ekologicznej przestrzeni z obszarem dla ptaków wędrownych, przyjaznymi naturze strumieniami i przydrożnymi drzewami, oferującymi człowiekowi bliski kontakt z przyrodą.