Komenda

hm. Martyna Kowacka

Komendantka reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023

Od lat angażuje się we współpracę zagraniczną. Była członkinią Zespołu Projektu „Jamboree 2023”, członkinią komendy reprezentacji ZHP na Jamboree w 2019 roku, szefową jednego z departamentów podczas przygotowań Europejskiego Jamboree 2020, koordynowała przygotowania kandydatury ZHP do organizacji 26. Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. Była członkinią delegacji ZHP na Światową Konferencję WOSM i WAGGGS w 2021 roku.

W harcerstwie nauczyła się, że nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie gdy ma się wokół siebie zespół, który działa razem. Jest przekonana, że z komendą zorganizują niezapomniany wyjazd na Jamboree dla setek harcerek i harcerzy. 

phm. Mateusz Dudek

szef biura reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023

W harcerstwie pełnił funkcje zastępowego, przybocznego, drużynowego, był członkiem komendy hufca, zastępcą komendanta i komendantem hufca, a obecnie zarządza jedną z baz harcerskich działających na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W 2018 r. był szefem biura Gniazda Śląskiego podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 i odpowiadał za rekrutowanie delegacji chorągwi, która liczyła ponad 2200 osób. Uwielbia spanko, spokój i przemyślane decyzje, ale kiedy dostał propozycję współorganizowania wyjazdu na Jamboree, nie zastanawiał się ani chwili, wiedząc, że będzie to wyzwanie, które może się nie powtórzyć.

hm. Anna Hałatek

członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. współpracy z patrolowymi

Drużynowa na 24. Światowym Jamboree Skautowym w USA i koordynatorka wyjazdu reprezentacji Chorągwi Krakowskiej ZHP na to wydarzenie. Realizatorka kilku projektów, ukazujących małopolskie harcerstwo w nietypowej odsłonie. Na co dzień komendantka Hufca Wieliczka. W naszym zespole odpowiada za wsparcie patroli i kontakt z patrolowymi. Pomoże każdemu, kto marzy, by spędzić wakacje 2023 w towarzystwie Beara Gryllsa i tysięcy innych skautów w Korei Południowej.

hm. Maciej Szczęsny

skarbnik reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023

Pełnił wiele funkcji na różnych szczeblach naszej organizacji. W ostatnich latach jego działalność skupiała się na obszarach zarządzania, organizacji i logistyki. Pełnił między innymi funkcję zastępcy komendanta Hufca ZHP Białystok - największego hufca w Polsce. Od 2014 roku jest członkiem sztabu Betlejemskiego Zlotu, a od 2019 roku pełni funkcję jego szefa. Wielokrotnie odpowiadał za pozyskiwanie i rozliczanie środków. Prywatnie pracuje w firmie informatycznej, a w wolnym czasie jeździ na rowerze. Lubi minimalnym kosztem osiągać maksymalne rezultaty.

hm. Aleksandra Kurek-Kowalska

członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. programu dodatkowego w Korei

Swoją przygodę ze współpracą zagraniczną zaczęła od wyjazdu na Intercamp w 2014 roku jako patrolowa, a współpracę z Wydziałem Zagranicznym GK od wyjazdu na obóz skautowy do Azerbejdżanu. W 2015 roku została szefową biura polskiej kandydatury do Jamboree 2023. Brała udział w wizytach studyjnych w rejonie Arabskim WOSM, organizowała spotkania w Polsce, była skarbnikiem Central European Jamboree we Wrocławiu w 2016. Obecnie jest koordynatorem programu Messengers of Peace w Polsce, konsultantką WOSM w zespole Scouting Development oraz członkinią komendy Polskiej Reprezentacji na Jamboree w Korei.

phm. Olga Junkuszew

członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. promocji

Pracowała przy komunikacji takich wydarzeń z udziałem harcerzy jak: Światowe Dni Młodzieży, Central European Jamboree 2016, Betlejemskie Światło Pokoju, Gala Dnia Myśli Braterskiej, Plebiscyt Niezwyczajni, Zjazd ZHP, Zlot Kadry, Zlot ZHP Gdańsk 2018. Zawodowo pracuje w reklamie, gdzie zajmuje się zarządzaniem projektami, tworzeniem strategii komunikacyjnych i koncepcji kreatywnych dla marek. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa i medioznawstwa (specjalizacja public relations i marketing medialny) na Uniwersytecie Warszawskim.

W komendzie reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 będzie odpowiedzialna za opowiadanie innym o tej harcerskiej przygodzie. Uwierzcie — nie może się już doczekać na wasze jamborowe zdjęcia!

phm. Michał Gietko

członek komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. logistyki i transportu

Zawodowo związany z Główną Kwaterą ZHP - zastępca szefowej biura GK ZHP oraz kwatermistrz. Koordynator Zlotu ZHP Gdańsk, szef biura dyrektora Europejskiego Jamboree, współpracował z przedstawicielami WOSM i WAGGGS w ramach przygotowań do EJ2020. Członek komendy Juliette Low Seminar.

W przeszłości patrolowy na Jamboree 2011 w Szwecji, pracownik firmy logistycznej oraz z wykształcenia kryminolog. Pochodzi ze środowiska dziewiętnastek z Warszawskiej Woli, gdzie jest zastępcą komendantki szczepu. Wierzy, że wydarzenia takie jak Jamboree pozwalają lepiej poznać innych ludzi i być ponad podziałami. Harcerstwo nauczyło go tego, by pozostawić świat trochę lepszym, niż go zastał.

phm. Zuzanna Lesz

członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. pracy z IST

Od 2014 roku aktywnie bierze udział w wydarzeniach zagranicznych. Kilkukrotnie uczestniczyła w zlotach jako IST. Pełniła funkcje członka komendy polskiego kontyngentu, a następnie komendantki na zlot Intercamp. Jednym z większych wyzwań, jakiego się podjęła była koordynacja zespołu IST Experience na European Jamboree 2020, który odpowiadał za przygotowanie systemu motywacyjnego dla IST oraz szkoleń przygotowujących do uczestnictwa w tak dużym wydarzeniu. W 2021 roku była częścią zespołu przygotowującego kandydaturę ZHP do organizacji 26. Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. W wolnym czasie miłośniczka podróży i odkrywania nowych smaków.

hm. Aleksandra Berner

członkini komendy reprezentacji ZHP na 25. WSJ 2023 ds. programu

Od wielu lat związana z harcerskim programem, który od 2013 roku tworzy w Wydziale Inspiracji i Poradnictwa, a od niedawna również w Zespole ds. Celów Zrównoważonego Rozwoju. Autorka i współautorka wielu materiałów programowych, m.in. gry "Podaj Dalej", polskiej wersji "Earth Tribe", Polityki Środowiskowej ZHP.

Absolwentka Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zawodowo zajmuje się ochroną środowiska. W Zespole Jamboree 2023 planuje przygotować program, który pozwoli Wam na "draw your dream".