Harcerskie magazyny i czasopisma

Czuwaj

Miesięcznik instruktorów ZHP

Zobacz ostatnie wydanie

CZUWAJ to miesięcznik instruktorów ZHP ukazujący się od 1990 roku. Co miesiąc do komend chorągwi trafia paczka z egzemplarzami drukowanymi dla każdego (!) hufca, a na www.czuwaj.pl można znaleźć numery w dostępne w plikach pdf.

W naszym miesięczniku zajmujemy się wszystkim tym, co jest aktualnie istotne w ZHP – w różnych formach: od dużych, solidnych opracowań, przez krótsze teksty, po zupełnie lekkie felietony. Na co dzień pracujemy w niewielkim gronie, ale naszą siłą są autorzy, których dotąd było ponad 1700! Czekamy na kolejnych!

Z Perspektywy

Harcerski Punkt Widzenia

Zobacz najnowszy numer

„Z perspektywy” to kwartalnik skierowany do drużynowych i starszych przybocznych gromad i drużyn Związku Harcerstwa Polskiego. Tworzą go zarówno drużynowi, jak i instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. 

W czasopiśmie znajdują się artykuły inspirujące i motywujące do dalszej służby oraz rozwijające warsztat harcerskiego wychowawcy. Czytelnicy mogą zapoznać się między innymi z aktualnymi programami realizowanymi w ZHP, przeczytać historie z biwaków i obozów oraz dowiedzieć się o możliwościach rozwoju osobistego.  

Na Tropie

Internetowy Magazyn Wędrowniczy

Zobacz najnowszy artykuł

Na Tropie to internetowy magazyn wędrowniczy, czyli portal tworzony przede wszystkim z myślą o wędrownikach i instruktorach Związku Harcerstwa Polskiego. Ale jeśli będzie nas też czytał ktokolwiek inny, to oczywiście nie szkodzi.

Jesteśmy tym, kim są nasi czytelnicy – wędrownikami i instruktorami. Mieszkamy w różnych częściach Polski, robimy w harcerstwie różne rzeczy, a poza harcerstwem jeszcze różniejsze. Nikt nam za pracę w Na Tropie nie płaci, a jednak ciągle to robimy. Bo fajnie jest robić coś dla innych, przy okazji mając z tego dla siebie coś bardzo ważnego – satysfakcję.

Zuchowe Wieści

Najnowsze informacje z zuchowego świata

Zobacz najnowszy numer

Zuchowe Wieści to magazyn przygotowywany przez Zespół Zuchowy. Pojawiają się tam tematy, które z pewnością zainteresują każdego zuchowego drużynowego, ale też innych zuchowych metodyków - osoby z komend hufca czy chorągwi zajmujących się wychowaniem czy członkowie referatów zuchowych.