Instruktorzy Potencjalni! Czekamy na Wasze zgłoszenia na letni Kurs Instruktorski HSR

ZHP
07/06/2022
~ 2 min czytania
fot. Justyna Winiarz

Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP odpowiada w ZHP m.in. za przeprowadzanie kursów pierwszej pomocy dla wędrowników i instruktorów. Podczas Modułowych Kursów Pierwszej Pomocy harcerki i harcerze zdobywają praktyczną wiedzę jak w sytuacji zagrożenia uratować czyjeś życie i jak nieść chętną pomoc bliźnim. Wiedza ta jest później wykorzystywana przez instruktorów i instruktorski ZHP m.in. w ich codziennej pracy z drużynami. Zajęcia na takich kursach przeprowadzają Instruktorzy HSR, dzieląc się z kursantami swoja wiedzą i doświadczeniem.

Ścieżka Instruktora HSR i rozwój w ramach specjalności ratowniczej jest dla wszystkich tych, którzy interesują się tą tematyką, a swoją harcerską służbę chcieliby pełnić ucząc innych udzielania pierwszej pomocy.

Jak zostać Instruktorem HSR i uzyskać uprawnienia do prowadzenia kursów pierwszej pomocy w ZHP? Wystarczy ukończyć Kurs Instruktorski HSR!

Aby wziąć w nim udział trzeba przede wszystkim ukończyć ścieżkę Instruktora Potencjalnego oraz spełnić kilka wymogów formalnych. Więcej na ten temat możecie doczytać na SharePoincie HSR, gdzie znajdziecie cały opis systemu Instruktorów Potencjalnych oraz wymagań jakie należy spełnić.

Jeśli czujecie, że ta ścieżka rozwoju jest dla Was idealna i jesteście już na etapie zdobywania statusu Instruktora Potencjalnego, to koniecznie zgłoście się na Kurs Instruktorski! W tym roku odbędzie się on w terminie 22.07-03.08.2022 r.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem.