Każdy z nas w pewnym momencie wejdzie na rynek pracy. Nie każdy jednak od początku będzie potrafił się na nim odnaleźć. Wiemy jednak, że to może być fascynujące doświadczenie!

Ale już dziś możesz zastanowić się nad kilkoma kwestiami – kim chciałbyś zostać w przyszłości? Czego potrzebujesz się nauczyć? Jak przygotować się do spełnienia swojego marzenia? Jak i gdzie szukać pierwszej pracy? A czym w ogóle różni się umowa o pracę od umowy zlecenie?

Wydział Wychowania Ekonomicznego przez najbliższe kilka miesięcy postara się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań! Zapraszamy Was do projektu „ZawodoŁOWCY – Harcerz na rynku pracy”, podczas którego:

· Porozmawiamy o naszych zawodowych marzeniach

· Poznamy istniejące zawody, ale także zawody przyszłości

· Zbadamy swoje kompetencje i umiejętności oraz ich poziom

· Porozmawiamy o rynku pracy – jak poruszać się po nim bez strachu

Do udziału w projekcie zapraszamy drużyny starszoharcerskie i wędrownicze! Będziecie mieli okazję spotkać się ze specjalistami w zakresie doradztwa zawodowego, poznacie narzędzia do pracy nas swoimi kompetencjami i pozyskacie praktyczną wiedzę, jak można pewnym krokiem wejść na wymarzony zawodowy szlak!

Projekt będzie trwał cztery miesiące, a każdy z nich będzie składał się z kilku elementów:

· Spotkanie z gościem (otwarte dla wszystkich członków ZHP)

· Praca własna drużyn na podstawie otrzymanych materiałów

· Tematyczne warsztaty dla drużynowych

· Praca własna drużyn na podstawie otrzymanych materiałów.

Każdy miesiąc będzie dotyczył następujących po sobie tematyk:

· Marzec – „Moje marzenia”

· Kwiecień – „Paleta zawodów”

· Maj – „Moje kompetencje”

· Czerwiec – „Rynek pracy”

Całość zaprojektowana jest w taki sposób, aby informacje zdobyte podczas jednego miesiąca wykorzystywać praktycznie również w kolejnych!

Dla najaktywniejszych drużynowych oraz drużyn przewidziane są nagrody!

Zgłoszenia do projektu trwają do 11 marca.