Już teraz wirtualny program Światowych Ośrodków WAGGGS dostępny dla wszystkich!

Wiele organizacjami skautowych na całym świecie mierzy się z wyzwaniem funkcjonowania w warunkach pandemii COVID-19. Dotyczy to również Ośrodków Światowych WAGGGS.

Ośrodki Światowe WAGGGS w tym momencie są zamknięte dla odwiedzających, ale przygotowały wirtualny program, do którego można dołączyć z każdego miejsca na świecie. To wyjątkowa możliwość podróży do Ośrodków Światowych w Szwajcarii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Indiach czy Afryce niezależnie od Waszego miejsca zamieszkania i przebywania.

Jeżeli tęsknicie za podróżami i zdobywaniem nowych doświadczeń, jesteście ciekawi, jak wygląda ośrodek WAGGGS i co oferuje, a także chcecie spotkać skautki i skautów z innych krajów, dołączcie do wirtualnego programu, w ramach którego przygotowano różne aktywności i spotkania. Część zajęć jest bezpłatna, część wymaga opłaty za uczestnictwo.

The World Centre Virtual Programme” składa się z zajęć i spotkań w czterech kategoriach tematycznych:

Global Adventures (Przygody globalne) – podróżuj po Europie, realizując miniwyzwania, zwiedzaj Londyn i dowiedz się więcej o ważnych postaciach ruchu skautowego.

Cultural Discoveries  (Odkrycia kulturalne) – propozycja dla tych wszystkich, którzy lubią poznawać inne kultury; wydarzenia w ramach tej części będą związane z kulturą krajów, w których zlokalizowane są Ośrodki Światowe WAGGGS.

World Centre Explorations (Odkryj Ośrodek Światowy) – jeżeli nigdy nie mieliście okazji, aby odwiedzić Ośrodki Światowe WAGGGS na żywo, właśnie teraz możecie się zapoznać z ich działalnością, strukturą i historią bez wychodzenia z domu!

International Connections (Międzynarodowe znajomości) – dla wszystkich tych, którzy czują się częścią wspólnoty i mają już dość izolacji spowodowanej pandemią COVID-19: spotkajmy się podczas wirtualnych eventów, takich jak Dzień Myśli Braterskiej czy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Więcej informacji znajdziecie tutaj (ENG)

Możliwość rejestracji na wydarzenia (ENG): WAGGGS World Centre Virtual Programme Events | Eventbrite

Serdecznie zapraszamy!