Przedsięwzięcia centralne 2021

ZHP
11/01/2021
~ 4 min czytania
fot. fot. ZHP/Karolina Pośnik

Zobaczcie, jakie centralne przedsięwzięcia czekają na nas w 2021 roku!

Gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej, 27.02
Gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej jest już tradycją w ZHP. W tym roku odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Każdy też będzie mógł w niej wziąć udział online, dzięki transmisji ZHP360.

Apel środowisk kamykowych przy grobie Aleksandra Kamińskiego, 14.03
14 marca odbędzie się apel, na który zaproszone są wszystkie środowiska (drużyny, szczepy, hufce, chorągwie, szkoły), które noszą jego imię. Przedsięwzięcie od lat odbywa się z inicjatywy ruchu programowego "Ogólnopolski Ruch Kamykowy".

Wyprawa do Mauthausen-Gusen, 6.05 (główne uroczystości)
Po raz dziesiąty z wyprawą pamięci do Austrii uda się reprezentacja harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających ofiary niemieckiego kompleksu obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen w 76. rocznicę ich wyzwolenia.

Wyprawa do Monte Cassino, 17-19.05 (główne uroczystości)
Co roku harcerki i harcerze biorą udział w uroczystościach związanych z rocznicą bitwy o Monte Cassino. W 2021 roku obchodzić będziemy 77. rocznicę bitwy o Monte Cassino oraz zdobycia przez 2. Korpus Polski klasztoru benedyktyńskiego na Monte Cassino

Zloty kadry metodycznej (zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej), 2-6.06
Kadrę zuchową, harcerską i starszoharcerską zapraszamy na zlot, w trakcie którego będziecie mieli okazję wymienić się doświadczeniami, rozwinąć wiedzę i umiejętności dotyczące danej metodyki i poznać inspirujących ludzi z całej Polski.

Pielgrzymka ZHP, 21-23.05
Pielgrzymka to nie tylko wędrówka, pielgrzymka to przede wszystkim podróż w głąb siebie… To dobry moment na podsumowanie swojej harcerskiej służby. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy środowiska harcerskie, jak również indywidualnych instruktorów. Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi pielgrzymki? Zapraszamy do obserwowania fanpage i odwiedzania strony pielgrzymki.

Rajd Odkrywców, 5-11.07
Rajd Odkrywców to cykliczna impreza harcerska zwana “polowym laboratorium harcerskich form pracy”, czyli wakacyjna wyprawa, podczas której testowane są nowe rozwiązania programowe. Rajd jest otwartym przedsięwzięciem o zasięgu ogólnopolskim. Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Rajdu Odkrywców? Zapraszamy do obserwowania fanpage i odwiedzania strony rajdu.

Zlot Grunwaldzki, 12-18.07
Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki to wydarzenie, które z pewnością znają wszystkie drużyny grunwaldzkie. Jednak nie tylko one mogą wziąć w nim udział! Zlot jest otwarty dla wszystkich harcerek i harcerzy, którzy chcą spędzić te kilka dni na Polach Bitwy pod Grunwaldem. Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Zlotu Grunwaldzkiego? Zapraszamy do obserwowania fanpage i odwiedzania strony internetowej zlotu.

Letnia Akcja Szkoleniowa, sierpień
Latem 2021 roku odbędzie się inicjatywa dla kadry ZHP, podczas której instruktorki i instruktorzy naszej organizacji będą mogli dokształcać swoje umiejętności na różnego typu kursach i warsztatach.

Złaz Seniorów, 19-22.08
W 2021 roku odbędzie się już 30. Ogólnopolski Złaz Seniorów ZHP.

Wędrownicza Watra, 24-28.08.2021
Wędrownicza Watra to największe wędrownicze święto w ZHP. Co roku podczas wakacji wędrownicze środowiska z całej Polski spotykają się, aby wymienić się doświadczeniami, lepiej się poznać, zainspirować się oraz zmotywować do dalszego działania. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie na zlocie poprzedzą obozy wędrowne. Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Wędrowniczej Watry? Zapraszamy do obserwowania fanpage i odwiedzania strony zlotu.

Zlot Betlejemski, 10-12.12
Co roku Zakopane zamienia się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju! To niezwykłe spotkanie jest wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością do rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych harcerskich przyjaźni. Harcerki i harcerze przyjeżdżają z całej Polski, aby odebrać Światło i zawieźć je w rodzinne strony. Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Betlejemskiego Zlotu? Zapraszamy do obserwowania fanpage i odwiedzania strony zlotu.