Po raz kolejny WAGGGS przygotował propozycję programową z okazji Dnia Myśli Braterskiej. 2021 rok to szansa dla każdego z nas na budowanie pokoju.

„Razem na rzecz pokoju” to propozycje działań, które można realizować z drużyną czy gromadą, zastępem lub samodzielnie. Zadania zostały opracowane przez zespół wolontariuszek z całego świata, przy współpracy z organizacjami międzynarodowymi, działającymi na rzecz budowania dialogu i pokoju na świecie.

Propozycja składa się z trzech kroków: „Bądźmy silni”, „Powstań”, „Trzymajmy się razem”, które są podzielone na 21 zadań. Z powodzeniem można realizować je na zbiorkach i podczas działań on-line. Do propozycji dołączone są również materiały potrzebne do realizacji zadań.

Propozycja znajduje się w Centralnym Banku Pomysłów. Zapoznajcie się z nią i bądźcie częścią działań które połączą was ze skautkami i skautami na całym świecie.

Wykonajcie 4 zadania, podzielcie się waszymi dokonaniami ze światem i zdobądźcie plakietkę DMB.