Jak zorganizować pracę drużyny w innej rzeczywistości? Jakie możliwościach jakie dają nam narzędzia do pracy online? Jakie zagrożenie niesie Internet dla harcerzy? Jak przeprowadzić internetową grę wyobraźni? Na te i inne pytania odpowie phm. Krzysztof Kasperek podczas webinaru.

Webinar odbędzie się 6 maja o godzinie 18:30. Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy nacisnąć tutaj.

Tematy webinaru:

  1. Narzędzia, komunikatory i platformy internetowe, z których możemy korzystać do pracy z harcerzami i które mogą z nami pozostać na dłużej.
  2. Współpraca z rodzicami w czasie kwarantanny – na co zwrócić uwagę.
  3. Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci naszych harcerzy w dobie fakenewsów. Jak wzbudzić w nich krytyczne myślenie. (Nowa sprawność).
  4. Dlaczego tak ważny jest spokój i uważność? Co możemy zrobić, żeby zadbać o emocje naszych harcerzy. Jak zachęcić ich do zdrowego odpoczynku od komputera?
  5. Służba w sieci – co możemy zrobić zdalnie, żeby pomóc innym.
  6. Siła storytellingu – stwórzmy harcerski RPG.
  7. Dlaczego dalej pomimo wszelkich trudności powinniśmy dążyć do organizacji zbiórek online zastępów, a nie drużyny.

Prelegent:

phm. Krzysztof Kasperek (Hufiec ZHP Katowice, Chorągiew Śląska) – drużynowy 22  Katowickiej Drużyny Harcerskiej „WAWER” i 82 Drużyny Wędrowniczej „Na Przełaj”, wraz z którą realizował projekt edukacyjny obozu w Gruzji „Gamardżoba Gruzja”, polegający na pracy z dziećmi doświadczającymi przemocy. 

Rok wcześniej odpowiadał za inicjatywę obozu na Islandii „Wyprawa do Krainy Lodu i Ognia”, opartego na służbie dotyczącej edukacji globalnej i ochrony środowiska, za co został wyróżniony w ogólnopolskim plebiscycie „Niezwyczajni”, zdobył nagrodę rektora Uniwersytetu Śląskiego za działalność społeczną oraz otrzymał, wspólnie z drużyną, najwyższe odznaczenie przyznawane przez WOSM młodzieży w wieku 15-26 lat – Odznakę Skautów Świata.

Uczestnik KDW Dreamcraft na Kubie, Kursu Kadry Kształcącej „Ręka metody”, kursu podharcmistrzowskiego „Woodbadge”. Współautor działań w zakresie edukacji regionalnej w Harcerskim Muzeum Etnograficznym w Katowicach. Zakochany w metodzie harcerskiej.

Zawodowo pedagog, edukator i nauczyciel wczesnoszkolny Montessori. Pracuje w dwujęzycznej szkole podstawowej Montessori z uczniami z klas 1-3. Pasjonuje się alternatywną edukacją, leśnymi przedszkolami, psychologią dziecięcą, neuroedukacją. Prowadzi własnego bloga krzysztofkasperek.pl, gdzie dzieli się swoimi pomysłami na edukację pełną przygody.

Prowadząca:

phm. Olga Wazowska (Hufiec ZHP Katowice, Chorągiew Śląska) – członkini Wydziału ds. Szczepów GK ZHP, komendantka IV SH im. Obrońców Katowic, dyrektor Harcerskiego Muzeum Etnograficznego w Katowicach.