Słodkości dla inowrocławskich medyków

Jakub Lasek
22/04/2021
~ 2 min czytania

Na początku wybuchu pandemii COVID 19 zauważyliśmy, że pracownicy służby zdrowia spędzają wiele godzin w pracy, niosąc pomoc potrzebującym. Ze względu na pandemię pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni rozpoczęli pracę w trudnych warunkach - kombinezony, specjalne okulary - i spędzali w pracy wiele godzin. Poczuliśmy, że chcemy im w jakiś sposób okazać wsparcie, podziękować za to, co robią dla ludzkości. Doszliśmy wówczas do wniosku, że podarowanie upieczonych przez nas ciast będzie dobrym pomysłem. Tak też zrobiliśmy.

W ramach służby upiekliśmy ciasta (co było dla niektórych z nas mega wyzwaniem!), dzięki czemu udało nam się poprawić swoje kulinarne umiejętności. A więc przyjemne z pożytecznym! Upieczone przez nas pyszności odebrała osobiście nasza drużynowa, która następnie przekazywała słodkości w szpitalu. Trafiły one m.in. na Szpitalny Oddział Ratunkowy. W podjętej przez nas służbie nie mieliśmy żadnych partnerów. Nasze działanie przyniosło wielką radość i wzruszenie medykom. Byli bardzo wdzięczni i zdziwieni, że harcerze o nich pomyśleli. Nie zabrakło łez wzruszenia. 🙂

Gdy drużynowa pokazała nam zdjęcia i opowiedziała o wszystkim, poczuliśmy wielką radość i satysfakcję. Szczęście. W końcu nasze działanie sprawiło, że komuś zrobiło się ciepło na sercu, że ktoś poczuł się doceniony. Nie sposób jest określić słowami tego uczucia. To było naprawdę niesamowite. Dobrze byłoby, gdyby społeczeństwo doceniało pracę medyków i wspierało ich w tym trudnym dla wszystkich czasie.

14 Drużyna Wędrownicza''Iniemamocni''