Finanse niejednemu wydają się trudne i nudne, tymczasem Wydział Wychowania Ekonomicznego pokazuje, że mogą być i przystępne, i ciekawe. W wakacje 2020 przedstawi pierwsze propozycje, które ułatwią jednostkom zapoznanie się z tym obszarem.

Materiały obejmą dwa obszary tematyczne:

• rynek i pieniądze – jak przybliżyć kilka podstawowych pojęć z zakresu ekonomii,
  • budżet i konsumpcja – jak uczyć rozsądnego planowania i gospodarowania środkami.

W ramach tych tematów stopniowo pojawiać się będą:

• konspekty zajęć (w tym gier) dla wszystkich grup metodycznych z dwóch obszarów: „rynek i pieniądze” i „budżet i konsumpcja”,
  • konkursy dla zastępów, gromad, drużyn przygotowane wraz z naszym Partnerem – Warszawskim Instytutem Bankowości,
  • wykaz sprawności związanych z wychowaniem ekonomicznym (zarówno aktualnych, jak i właśnie testowanych przez drużyny biorące udział w pilotażu SIM),
  • ciekawostki ekonomiczne.

Wszystkie materiały znajdują się w Centralnym Banku Pomysłów. Obecnie znajdują się tam pierwsze propozycje i stopniowo będą pojawiać się kolejne.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym, czym zajmuje się Wydział Wychowania Ekonomicznego, zachęcamy do lektury dokumentu „O wychowaniu ekonomicznym – Wydział Wychowania Ekonomicznego”.