Bruksela, 21 października 2020

PRZESŁANIE NA DZIEŃ PRZYJAŹNI 25 października 2020

Drodzy Członkowie ISGF,

Ten dzień będzie prawdopodobnie zupełnie inny od tych, które pamiętamy, ale na pewno członkowie krajowych Związków Przewodniczek i Skautów oraz Central Branch sprawią, że będzie niezapomniany.

Interesujące było śledzenie na stronie internetowej ISGF (www.isgf.org) różnego rodzaju działań podejmowanych na całym świecie. Chociaż nie wolno nam się spotykać fizycznie, można to zrobić wirtualnie i na stronie wspomniano o wielu dobrych projektach. Kręgi znajdują sposoby na wspieranie społeczności i harcerzy.

To wyjątkowe czasy dla naszych członków. Komitet Światowy pragnie ponownie zapewnić, że zadaniem ISGF jest wspieranie Was w tym trudnym okresie.

W tej chwili nikt nie wie, jak i kiedy możemy ponownie spotkać się twarzą w twarz. Wiele spotkań zostało przełożonych i tak było z 29. Światową Konferencją w Madrycie. W tej chwili zarówno Komitet Organizacyjny w Hiszpanii, jak i Komitet Światowy pracują nad tym, aby konferencja odbyła się w sierpniu 2021 r. Jeśli to nie będzie możliwe, odbędzie się w inny sposób, a może w innym czasie.

Jedyną rzeczą jakiej możemy być pewni jest to, że stajemy przed wyzwaniem. Pamiętajmy jednak, że każdy nowy dzień to szansa. Nie możemy zmienić przeszłości, nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość, mamy tylko każdy nowy dzień. Od nas zależy, czy wykorzystamy go jak najlepiej. Myślmy o sobie, nie traćmy żadnej chwili. Niektóre momenty przynoszą nam radość, inne nie są tak szczęśliwe, ale pomagają nam się wzrastać i nabierać doświadczenia.

Życzę Wam dość słońca, aby rozjaśnić Wasze życie i dość deszczu, aby docenić słońce; wystarczająco dużo radości, aby wzmocnić Waszą duszę i wystarczająco dużo trudności, aby docenić wszystkie małe rzeczy, które nas uszczęśliwiają.

Życzę wszystkim owocnego Dnia Przyjaźni. Dbajcie o siebie.

W imieniu Komitetu Światowego ISGF,

Elin Richards
PR & Communication
ISGF World Committee
International Scouts and Guide Fellowship

Tłumaczenie z języka angielskiego na język polski: hm. Teresa Tarkowskia- Dudek.