Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) ma dla nas propozycję – postarajmy się być pogodni, wcielać w życie wartości skautowe z radością i wiarą w lepsze jutro. W czasach, gdy z pozytywnym nastawieniem do życia może być trudno, skautki i skauci z całego świata tworzą Zastęp Pozytywności. Wyzwania podejmowane przez ZP polegają na zachowaniu optymizmu i pogody ducha na przekór trudnościom.

Zastęp Pozytywności to propozycja dziesięciu wyzwań, które zostały zaprojektowane tak, aby każda skautka mogła się poczuć wartościową osobą i zaspokoić potrzebę własnego rozwoju. W ZHP mogą je realizować z powodzeniem dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni.

Na każde z wyzwań można przeznaczyć od 1 dnia do tygodnia i dłużej, w zależności od indywidualnych potrzeb i chęci pogłębienia danego tematu. WAGGGS zaplanował to zadanie jako wyzwanie 10-tygodniowe. W dniu, w którym publikujemy materiał, trwa czwarty tydzień realizacji wyzwania pod hasłem #THEBESTYOU.

Propozycja WAGGGS znajduje się tutaj.

Czytajcie ją razem z materiałem pomocniczym pt. Patrol Pozytywności.

Zachęcamy do realizowania 10 wyzwań. Bądźmy pozytywni, a wtedy świat wokół nas stanie się szczęśliwszy!