W tym roku już po raz 25. harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego mieli spotkać się w Częstochowie podczas ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Ze względu na epidemię, pielgrzymka będzie się odbywać w formie zdalnej.

Na stronie www.pielgrzymka.zhp.pl dostępny jest program wydarzenia, a transmisję z pielgrzymki będzie można śledzić za pośrednictwem strony na Facebooku.

Uczestnictwo jest bezpłatne, a zgłoszenia odbywają się online za pośrednictwem formularza. Zachęcamy do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

Z programem pielgrzymki można zapoznać się poniżej. Zapraszamy również do śledzenia strony internetowej i fanpage’a wydarzenia.

• Piątek 22.05

18:00 – Ceremonia otwarcia, przedstawienie „Lolek z ciszy Niepokalanej”

21:00 – Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu

21:30 – Nabożeństwo Drogi Światła